Małgorzata Walewska i maestro Jerzy Maksymiuk wystąpią w Krakowie

17 lutego w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niezwykły koncert pod hasłem „Miłość rodzi miłość”. Publiczność usłyszy utwory wybitnych kompozytorów w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Jerzy Maksymiuk.

Co dzieje się z artystami, którzy nagle odchodzą ze sceny? O tym, że niektórzy zmagają się z ciężkimi chorobami, samotnością i ograniczeniami związanymi z wiekiem, wiedzą zwykle tylko ich najbliżsi oraz przyjaciele. Z myślą o takich właśnie artystach Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Filharmonia Krakowska, od pięciu lat, organizują koncerty charytatywne, w których biorą udział wybitni artyści. W tym roku będą to: mezzosopranistka Małgorzata Walewska oraz maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej. W programie m.in. utwory Geogesa Bizeta, Arama Chaczaturiana, Gustava Mahlera, Sergieja Prokofiewa, Gioachina Rossiniego, Camilla Saint-Saensa i Giuseppe Verdiego.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja wiecznych piór ofiarowanych przez znane osoby życia publicznego. Aukcję poprowadzą Anna Dymna i Bronisław Maj. Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany na leczenie Joanny Ilnickiej, artystki zmagającej się z chorobą Huntingtona, oraz wsparcie Ferdynanda Kijak-Solowskiego, 91-letniego aktora, który opiekuje się ciężko chorą żoną.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.01.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Małgorzata Walewska, Jerzy Maksymiuk, Miłość rodzi miłość, Małgorzata Walewska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia