Portishead na Malta Festival Poznań 2011

Fani Portishead zacierają ręce. 6 lipca 2011 zespół wystąpi na Malta Festival w Poznaniu.

Obecnie zespół pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

Wystartowała już sprzedaż biletów na imprezę. Można je kupić w sieci Eventim w cenie 180 PLN – sektor I i 120 PLN – sektor II

O Portishead

Zespół, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Ultay, uznawany jest obok Massive Attack i Tricky (z którymi związany był wcześniej Barrow) za twórcę stylu trip-hop. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album „Dummy” (zawierający m.in. hit - „Glory Box”) został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - „Portishead” (1997) i „Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.
Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka – w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego „Dark Angel” w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór „Chase The Tear” dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi projektami - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Portishead na Malta Festival Poznań 2011
6 lipca 2011
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wejście od ul. Bukowskiej
Otwarcie bram: 18.00

Ip / Eventim

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.01.11, autor: dave)
Dział muzyka
Tagi: Portishead, malta festival
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia