Osada Vida i Threshold w Warszawie

6 marca w warszawskim klubie Progresja wraz z zespołem Osada Vida jako gość formacji wystąpi grupa Threshold.

Będzie to jedyny polski występ Brytyjczyków na ich europejskiej trasie promującej ostatni album March of Progress. Koncert z czołowym przedstawicielem światowego progmetalu będzie dla formacji Osada Vida znakomitą okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności w nowej, odświeżonej odsłonie – z Markiem Majewskim na wokalu. W ramach koncertu będzie można usłyszeć kompozycje pochodzące z nowej, jeszcze niewydanej płyty,ale także nie zabraknie starszych, dobrze znanych i lubianych nagrań.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa proponuje muzykę świeżą, wzbogaconą ciekawą warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy oficjalne płyty: Three Seats Behind A Triangle (2006/2007), The Body Parts Party (2008), Uninvited Dreams (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane Where The Devils Live, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku.

Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Nowy album zespołu zapowiadany jest na kwiecień.

Skład zespołu:

Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – bas
Rafał Paluszek – klawisze
Baret Bereska – gitary
Adam Podzimski – perksusja

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.01.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Osada Vida, Threshold, progresja
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Molly Tuttle
4
Tom Grennan
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Józef Skrzek
9
Paul Weller
10
Ólafur Arnalds
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Elżbieta Pytlarz
2
Igor Kaczmarczyk
3
Maciej Kaźmierczak
4
Anna Karpińska
5
Lisa Scottoline
6
Agata Zamarska
7
Mario Vargas Llosa
8
Kelsey Cox
9
Elizabeth Jane Howard
10
Anna Bailey
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia