Reaktywowany Sweet rozpocznie trasę NYC World Tour od koncertów w Polsce

Reaktywowana legenda glam rocka – brytyjski zespół Sweet przyjedzie do Polski na dwa koncerty.

Grupa rozpoczyna na początku roku światową trasę koncertową pod szyldem NYC World Tour 2013, w ramach której wystąpi dwa razy w naszym kraju. Koncerty odbędą się 28 lutego w warszawskim klubie Progresja, a dzień później w Katowicach (Mega Club). Muzycy wracają do Polski dokładnie po dwóch latach – w marcu 2011 roku wystąpili razem z Smokie i Slade na 3 koncertach. Największym przebojem Sweet jest utwór “Block Buster!”, który dotarł na szczyt list przebojów w Wielkiej Brytanii i 5 innych krajach

Po Sweet na żywo możemy spodziewać się prawie 2 godzin hard/glam rocka w wyjątkowej oprawie. W roli supportu na obydwu koncertach zobaczymy dobrze już znaną w naszym kraju niemiecko-grecko-polską grupę Tri State Corner.

28.02.2013 (czwartek)
Warszawa
Klub Progresja, Sylwestra Kaliskiego 15A
Wejście 19:00, start 20:00

01.03.2013 (piątek)
Katowice
Mega Club, Żelazna 15
Wejście 19:00, start 20:00

więcej informacji
www.thesweet.com
www.tristatecorner.com

Biografia:
Brytyjski zespół The Sweet powstał w roku 1968. Na początku lat 70-tych muzycy rozpoczęli współpracę ze znanym duetem kompozytorsko-producenckim Chinn-Chapman, który szybko wywindował ich na szczyty list przebojów. W latach 70-tych Sweet stworzył swoje największe przeboje, m.in “Block Buster”, “Hell Raiser”, “The Ballroom Blitz”, “Teenage Rampage”, czy “Fox on The Run”, za sprawą których stali się jednymi z najważniejszych przedstawicieli glam-rocka w historii. Po zmianach w składzie zespół w latach 80 zawiesił działalność. W roku 2009 dwoje oryginalnych muzyków Sweet reaktywowało zespół, wydało album “Action: The Sweet Anthology” i odświeżonym składzie ruszyli na koncerty.

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.11.12, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: glam rock, SWEET, progresja
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Balu Brigada
2
Sophie Ellis Bextor
3
David Gilmour
4
Of Mice & Men
5
Avatar
6
White Lies
7
Bob Dylan
8
Bioscope
9
Robert Plant
10
Dropkick Murphys
1
Lynne Ramsay
2
Bálint Dániel Sós
3
Margherita Ferri
4
Agnieszka Holland
5
Sebastian Juszczyk
6
Dan Trachtenberg
7
Wojciech Smarzowski
8
Paweł Podolski
9
Radu Jude
10
Michał Kwieciński
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia