Joanna Piech – grafika w MCK

14 września br. o godz. 14.00 Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie otworzy wystawę Joanny Piech – graficzki tworzącej w tradycyjnej technice linorytu. Wystawa odbywa się w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2012.

Począwszy od 2000 roku, poprzez kolejne trzy edycje, główne nagrody MTG trafiały do twórców parających się nowoczesnymi technikami cyfrowymi. Przyznanie Grand Prix Joannie Piech w 2009 roku to niemal przełom w ogólnej tendencji do digitalizacji grafiki artystycznej. Wielkoformatowe prace, nieraz przekraczające wymiary 100x70 cm, wykonane są tradycyjną techniką linorytu. Tematyka z pozoru dość prozaiczna: mężczyzna siedzący na fotelu, a u jego stóp pies (Czas na spacer), dwie półleżące na sofie kobiety (Sjesta), tańcząca para (Lekcja tańca dla zaawansowanych). Joanna Piech od początku swej drogi twórczej podejmuje zagadnienia związane z człowiekiem i jego codziennością. Czerpie z prostych, ulotnych sytuacji, ulokowanych - wydawałoby się - na marginesie głośnego i rwącego nurtu współczesności. Obserwujemy postaci przedstawione w banalnych momentach, a jednak pełne emocji i uczuć. Artystka umiejętnie wkrada się do ich prywatnego świata, do którego zaprasza również widza.

Wystawa prezentuje dorobek Joanny Piech powstały na przestrzeni kilkudziesięciu lat, od prac z lat osiemdziesiątych po nowsze, w tym Czas na spacer (2009) i Wiem wszystko (2009), które przyniosły artystce Grand Prix MTG, a także grafiki dotychczas nieeksponowane. Kuratorem wystawy jest Natalia Żak. Wystawa potrwa do 18 listopada br.

Joanna Piech. Grafika – Grand Prix MTG 2009
15 września – 18 listopada 2012
otwarcie wystawy: 14 września, godz. 14.00
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25, Kraków

Źródło: www.mck.krakow.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.09.12, autor: kora)
Tagi: Joanna Piech, grafika, MCK
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia