Kobieta na krańcu świata tym razem w Tanzanii i Tajlandii

Z obrazami Tanzanii i Tajlandii widzianymi oczami znanej podróżniczki Martyny Wojciechowskiej możecie zapoznać się w książkach "Tanzania. Kobieta na krańcu świata" i "Tajlandia. Kobieta na krańcu świata".

O takiej Afryce marzy chyba każdy z nas. Afryce z książek Karen Blixen albo Ernesta Hemingwaya. Romantycznej i dzikiej, pachnącej przygodą. Obiecującej niezapomniane wschody i zachody słońca nad bezkresnymi sawannami. Gwarantującej bliskie spotkania z najwspanialszymi zwierzętami świata: słoniami, lwami, żyrafami, które będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Marzymy o nocach pod baldachimem z gwiazd, o wspinaczce na Kilimandżaro albo podróży nad Jezioro Wiktorii - największy słodkowodny zbiornik tego kontynentu - czy nad Ngorongoro, jezioro utworzone w kalderze wygasłego wulkanu; albo o Serengeti jednym z siedmiu cudów natury, skąd co roku miliony zwierząt wyruszają na wielką wędrówkę. A jak najlepiej podziwiać takie widoki? Oczywiście z lotu ptaka.

Martyna Wojciechowska
Tanzania. Kobieta na krańcu świata

G+J Książki, 2012

Baśniowe Królestwo, które nigdy nie zostało podbite, oszałamia bogactwem świątyń i królewskich rezydencji. Ale Tajlandii nie sposób się oprzeć z wielu powodów. Przy tajskiej kuchni każda inna wydaje się prosta – takiego festiwalu smaków i aromatów nie znajdziemy chyba w żadnym miejscu na świecie, a już z całą pewnością nie za takie pieniądze. Tajlandia bowiem to tani kraj, co w dobie kryzysu jest podwójną zaletą. W jej centrum odkryjemy zagubione wśród ryżowych pól starożytne królestwa. Południe kusi setkami kilometrów niebiańskich plaż, rajskimi wyspami i rozrywką na każdym poziomie. Górzysta Północ oferuje trekkingi, spływy tratwami, eskapady na słoniach i spotkania z niezwykle barwnymi mniejszościami etnicznymi, które wciąż żyją tu zgodnie z wielowiekową tradycją.

Martyna Wojciechowska
Tajlandia. Kobieta na krańcu świata
G+J Książki, 2012

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.08.12, autor: wanilia)
Dział literatura
Tagi: Kobieta na krańcu świata, Tanzania, Tajlandia, G+J
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia