institutocervantesvarsovia
WARSZAWA,
27 lat
Znajomi: 0
Galeria zdjęć: 2
Gwiazdki: 0
Adres profilu w IRCE: http://irka.com.pl/u/institutocervantesvarsovia
Imię i nazwisko: brak
nr. tel: 501326704
GG: brak
Skype: brak
www: brak
institutocervantesvarsovia
WARSZAWA, 
27 lat
Typ konta: użytkowe
W instytucie od: 18.01.21
Ostatnio zalogowany/a: 18.03.21
Profil odwiedzony: 271 razy
Instytut Cervantesa jest instytucją państwową, która została utworzona w 1991 roku przez Państwo Hiszpańskie. Celem naszej instytucji jest upowszechnianie na całym świecie języka hiszpańskiego oraz dorobku kulturowego wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych. Nasza siedziba mieści się w Madrycie, ale jesteśmy obecni w ponad 60 miastach całego świata począwszy od Sydney po Nowy Jork, od Pekinu po Lizbonę, od Tokio do Paryża, od Casablanki po Kuala Lumpur. W Polsce Instytut Cervantesa został otwarty w listopadzie 1994 roku w Warszawie (w 2004 roku w Krakowie). Mieści się w samym sercu stolicy, przy stacji metra Centrum na ulicy Nowogrodzkiej 22. Działalnością Instytutu Cervantesa kieruje Rada Patronacka, której Prezesem Honorowym jest Król Hiszpanii a Przewodniczącym premier rządu hiszpańskiego. Obecnie stanowisko Naczelnego Dyrektora Instytutu Cervantesa piastuje pan Luis García Montero. Członkami Rady Patronackiej zawsze byli i są ważni przedstawiciele kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej, jak laureaci literackiej Nagrody Nobla Gabriel García Márquez i Mario Vargas Llosa, aktor i reżyser Fernando Fernán Gómez jak również przedstawiciele świata akademickiego i Królewskiej Akademii Języka oraz innych instytucji społecznych i kulturalnych. Dyrektorem Instytutu Cervantesa w Warszawie jest pan Abel Antolín Murcia Soriano. Działalność Instytutu Cervantesa opiera się na trzech stabilnie skonstruowanych filarach - kursach, działalności kulturalnej i sieci bibliotek IC na całym świecie. Tak pomyślana struktura, nasz profesjonalizm i dbałość o stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług czyni z nas znaczącą instytucję, tak w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, jak działalności kulturalnej świata hiszpańskojęzycznego poza jego granicami, jak również jako źródła informacji o charakterze bibliograficznym i społeczno-kulturalnym. Jesteśmy wyjątkowi i zostaliśmy stworzeni dla Ciebie, który też jesteś wyjątkowy i interesujesz się naszym językiem i kulturą.
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Ceti
2
Vedder Eddie
3
Eilish Billie
4
V/A
5
Czesław Śpiewa
6
Happysad
7
Norah Jones
8
Madelkeine Peyroux
9
10
Brodka
1
Ildiko Enyedi
2
Pedro Almodovar
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia