12 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Warszawie 2-3 grudnia (Kino Luna)

Już niedługo kolejna edycja festiwalu, który na stałe wpisał się w kalendarz żeglarskich wydarzeń kulturalnych. Wybór najlepszych filmów z całego świata i ich prezentacja na dużym ekranie to wydarzenie, które w jesienno-zimowej porze pozwala żeglarzom przetrwać do kolejnego sezonu.

Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego różnorodność. Bohaterami filmów są prawdziwe postaci oraz zdarzenia, które naprawdę miały miejsce. Są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. Towarzyszące bohaterom emocje są uniwersalne a w tle tych historii są żagle i woda.

W programie tegorocznej edycji znajdzie się siedem filmów.

Będą historie awanturniczo-odkrywcze („Zagubieni na Atlantyku”). Bohaterem tego filmu jest niemiecki podróżnik, archeolog Dominik Goerlitz, który na zbudowanej w Ameryce Południowej trzcinowej tratwie próbuje pokonać Ocean Atlantycki. Celem tej awanturniczej podróży jest dowiedzenie kilku naukowych tez , a sam bohater kojarzy się ze współczesnym Indiana Jonesem.
Miłośnicy żeglarskiego hi-tech, wielkich oceanicznych regat i żeglowania na najszybszych jachtach będą z pewnością zadowoleni z pokazu filmu „Wszystko albo nic”. Jest to film o wokółziemskich regatach The Ocean Race Europe pokazany z perspektywy załogi pod banderą portugalską.
Zwolennicy żeglowania low-tech, czy też przygód dla których najważniejsza jest odwaga i dobry humor polubią film „Morski Włóczęga”. Niezwykłe żeglowanie z kurami i sadzonkami ziemniaków na łodzi zbudowanej w Bangladeszu to świetna przygoda bez wielkiego kapitału.
Osadzony na dalekim wschodzie jest także film „Sailau”. Jest to relacja z trwającego sześć miesięcy rejsu będącego próbą opłynięcia wyspy Papua Nowa Gwinea na klasycznym żaglowym kanu z tego rejonu świata.

Pokażemy także film z dalekiej Republiki Południowej Afryki o rejsie małym Optymistem wokół oceanicznego wybrzeża tego kraju.

Wielką atrakcją będą dwa polskie filmy. Jeden z nich to poruszający reportaż o organizowanych rejsach dla polskich oraz ukraińskich dzieci z domów dziecka „Rejs dobrych mocy”.
Drugi polski film to nie pokazywany wcześniej film dokumentalny „Niepokonany, niepokonani” z próby pobicia rekordu prędkości wokół ziemi znanego polskiego żeglarza regatowego Romana Paszke n jachcie BPH.

Festiwal jest atrakcją nie tylko dla żeglarzy, ale dla miłośników wszelkiego rodzajów sportów i aktywności outdoorowych. Jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów.
Filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami lub z polskim lektorem.
Szczegółowe opisy wszystkich filmów na stronie www.jachtfilm.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.11.23, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Dickinson
2
Baranovski
3
Mother Mother
4
Various Artists
5
Jennifer Lopez
6
Idles
7
Tomasz Makowiecki
8
John Surman
9
Arthur James
10
Paula Roma
1
Ethan Coen
2
Stéphan Castang
3
Martin Provost
4
Reem Kherici
5
Han-min Kim
6
Justine Triet
7
Reinaldo Marcus Green
8
Artur Żmijewski
9
S.J. Clarkson
10
Sofia Coppola
1
Claire Castillon
2
Michael Sowa
3
Hector Kung
4
Darek Karp
5
Anne Jacobs
6
Aleksandra Pflumio
7
Wszystko, co najlepsze
8
Serhij Żadan
9
Israel van Dorsten
10
Magdalena Świeczek-Gryboś
1
Katarzyna Minkowska
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia