Pokaz filmu dokumentalnego "Widok Krakowa" w reżyserii Magdaleny Piekorz

Zapraszamy 21 czerwca o godz. 18:45 do Kina Pod Baranami w Krakowie na pokaz filmu dokumentalnego "Widok Krakowa" w reżyserii Magdaleny Piekorz.

Przemierzymy w nim miasto wraz z poetą Adamem Zagajewskim, który wspomina swoich mistrzów i przyjaciół, a także opowiada o własnej drodze twórczej i snuje opowieść o fascynujących dziejach literatury polskiej.

Seans jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią", organizowanej przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Celem konferencji "Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią" jest upamiętnienie dzieła i osoby jednego z największych polskich poetów XX wieku. W wydarzeniu biorą udział naukowcy z kraju i zagranicy, znawcy twórczości Adama Zagajewskiego, badacze rozpatrujący jego dzieło w kontekście filozoficznym. Wśród zaproszonych gości znajdują się profesorowie z instytucji naukowych, które w ostatnich dziesięcioleciach współtworzył Poeta: Polskiej Akademii Umiejętności oraz z Committee on Social Thought na Uniwersytecie w Chicago.

W filmie, oprócz Adama Zagajewskiego, wystąpili: Ewa Lipska, Wanda Klominek, Zenon Fajfer, Tomasz Fiałkowski, Andrzej Franaszek, Marian Grega, Lesław i Wacław Janiccy, Maciej Miłkowski, Michał Rusinek. Autorem zdjęć do filmu jest znakomity krakowski operator i dokumentalista, Marcin Koszałka.
Film "Widok Krakowa" był pilotażowym odcinkiem międzynarodowej serii pn. „City(W)rites” poświęconej europejskim miastom, w których literatura zajmuje szczególną pozycję.

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.06.22, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Oh-Seung Kwon
2
Sergio Castellitto
3
Joaquin del Paso
4
Emmanuel Carrere
5
Paolo Genovese
6
Dominik Graf
7
Jonas Carpignano
8
Yngvild Sve Flikke
9
Denes Nagy
10
Nabil Ayouch
1
Rowell Rainbow
2
Katarzyna Franus
3
Wolny Maja
4
Evaristo Bernardine
5
Mróz Remigiusz
6
Silvera Adam , Albertalli Becky
7
Sinicka Alicja
8
Meller Marcin
9
Whitehead Colson
10
Middleton Lia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia