Noc Kin Studyjnych 2022 w Krakowie

Przed nami pierwsza z cyklu „Krakowskich Nocy”- Noc Kin Studyjnych. Już w sobotę 9 kwietnia krakowskie kina studyjne zaproszą widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej.

Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, podgórska Kika i nowohucki Sfinks, wszystkie krakowskie kina studyjne wspólnie świętują 3. Noc Kin Studyjnych. Cztery z nich zaproponowały tematyczne maratony filmowe: w Agrafce będziemy celebrować urodziny Jean-Paula Belmondo, w Kinie Pod Baranami zanurzymy się w kolorowe światy Wesa Andersona, w Kijowie spędzimy Oscarową Noc, a w Paradoxie poznamy twórczość odnoszącego międzynarodowe sukcesy norweskiego reżysera i scenarzysty filmowego Joachima Triera.

Kameralne Mikro zaprasza na wykład dr. hab. Marcina Adamczaka o kinach studyjnych w Polsce, a także na kultową animację Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta oraz na film dokumentalny Kuby Mikurdy Ucieczka na srebrny glob opowiadający o jednej z największych zagadek kinematografii PRL-u. W Sfinksie młodzi widzowie będą mogli wziąć udział w spotkaniu wyróżnionego nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej DKF-u „Kropka” i podyskutować o filmie Sami bez mamy, natomiast dla dorosłych przygotowano pokaz filmów dokumentalnych Zofii Kowalewskiej i projekcję słynnego dramatu Chungking Express. Kika zaprasza na film dotykający tematu wojny rosyjsko-ukraińskiej Do domu - świetnie przyjęty w 2019 r. na Festival de Cannes, ukraiński kandydat do Oscara 2020, laureat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bukareszcie i 4. Edycji Ukraina! Festiwalu Filmowego. W Kice będzie można także obejrzeć adresowany do widzów dorosłych i młodzieży 15 + animowany pełnometrażowy film Jak zostałem superłotrem, który powstał na bazie serialu stworzonego przez cenionego twórcę komiksów, Krzysztofa Ostrowskiego.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 1 kwietnia (piątek).

Dla osób nie mogących skorzystać z oferty stacjonarnej Kino Pod Baranami oferuje bezpłatny dostęp do jednego z sześciu filmów:

CZWORO DO PARY | THE ONE I LOVE
reż. Charlie McDowell, USA 2014, 91’

LUDZKI GŁOS | THE HUMAN VOICE
reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania 2020, 75’

MÓW MI VINCENT | ST. VINCENT
reż. Theodore Melfi, USA 2014, 103’

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI | AT ETERNITY'S GATE
reż. Julian Schnabel, Francja/Irlandia/Szwajcaria/USA/Wielka Brytania, 110’

WIELKIE OCZY | BIG EYES
reż. Tim Burton, USA 2014, 105’

ŻYCIE ADELI - ROZDZIAŁ 1 I 2 | LA VIE D'ADÈLE
reż. Abdellatif Kechiche, Francja 2013, 179’ (film przeznaczony dla widzów dorosłych)

Zgłoszenia na pokaz online są przyjmowane za pośrednictwem formularza - dostępnego na stronie Kina Pod Baranami od 1 kwietnia.
www.kinopodbaranami.pl

9 kwietnia w godzinach 10-15 odbędzie się Kinowa Gra Miejska. Uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Na zgłoszenia wolontariuszy do obsługi gry czekamy do 31 marca a na zgłoszenia drużyn chętnych do udziału w grze do 3 kwietnia 2022. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na profilu fb kina Agrafka

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.04.22, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Ceti
2
Vedder Eddie
3
Eilish Billie
4
V/A
5
Czesław Śpiewa
6
Happysad
7
Norah Jones
8
Madelkeine Peyroux
9
10
Brodka
1
Ildiko Enyedi
2
Pedro Almodovar
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia