"Podróżować znaczy żyć": Spotkanie autorskie z Olgą Dębicką

Zapraszamy 18. grudnia o godz. 17:00 na promocję najnowszej książki "Podróżować znaczy żyć" Olgi Dębickiej - dziennikarki, pisarki, podróżniczki.

Spotkanie autorskie poprowadzi Agnieszka Franus -
Redaktor Naczelna National Geographic Polska

Reportaże Olgi Dębickiej to 50 inspiracji podróżniczych z regionu, Europy i świata - z klimatem, obserwacjami i wiedzą spoza przewodników. Jest Dubaj – z szalonymi wizjami architektów i powycinanymi wyspami - z lotu hydroplanem; Rio de Janeiro – z sambodromu podczas karnawału i kult ciała; Lizbona – śladami fado tramwajem nr 28. Prowansalska winnica monsieur Yves’a Rousseta-Rouarda, dla którego wino stało się całym życiem. Najlepsza agroturystyczna miejscówka w Chorwacji na Rabie u zaprzyjaźnionych Maricy i Ivana, gdzie zachwyca spokojna, szczęśliwa codzienność. W książce znajdziesz przepiękne przestrzenie i krajobrazy: stepu w Kazachstanie, największej pustyni świata Ar-Rab al-Chali, sawanny Serengeti w Kenii i Tanzanii z migrującymi zwierzętami i fiordów w Norwegii, gdzie natura staje się Bogiem.

„Umiejętność opowiadania historii to sztuka, którą Olga opanowała do perfekcji. Czytając jej reportaże z podróży, zawsze jestem pod wrażeniem jej zmysłu obserwacji, mam ochotę podążać jej śladami, przeżyć jej przygody. To książka dla wszystkich, uczy jak odważnie marzyć i spełniać te marzenia. Bardzo polecam”.

Agnieszka Franus
Redaktor Naczelna National Geographic Polska

Olga Dębicka - dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Autorka książek, m.in. Dziwka i Madonna. Marka Hłaski widzenie świata i Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 roku. Publikowała od Dziennika Bałtyckiego po Dialog Deutsch-Polnisches Magazin, przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie, od 17 lat, stały współpracownik National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer), wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Pro Libro Legendo, Grand Press, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award 2015. Prywatnie mama Kosmy, mieszka w Gdyni.

Prowadząca spotkanie:

Agnieszka Franus – redaktor naczelna magazynów National Geographic, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Z polską edycją magazynu związana jest od 20 lat. Jurorka w konkursach fotograficznych i Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, organizatorka wystaw fotograficznych, prowadząca festiwale podróżników National Geographic, redaktorka książek. Odwiedziła ponad 60 krajów. Z wykształcenia geolog. Jej pasje to historia, fotografia i podróże. Najlepiej wypoczywa w górach. A w wolnych chwilach lubi gotować dla przyjaciół.

Książka została opublikowana przy finansowym wsparciu Miasta Gdyni oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Ważne informacje!

Biorąc pod uwagę aktualne obostrzenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych i bezpieczeństwo naszych gości udział w spotkaniu wymaga bezpłatnej rezerwacji miejsca, której można dokonywać w Kasach muzeum: telefonicznie (w godz. pracy kas: pon.: nieczynna, wt.: 10:00-19:00, śr.-niedz.: 10:00-17:00) pod numerem +48 58 670 41 61 lub mejlowo: kasa@muzeumemigracji.pl. Przed wydarzeniem będzie można odebrać w kasie bezpłatną wejściówkę upoważniającą do udziału w spotkaniu.

Wejście na spotkanie bez rezerwacji będzie możliwe jeśli pozwolą na to limity.

Dokonanie zgłoszenia uczestnictwa równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Muzeum danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Dane te przetwarzane są wyłącznie przez okres i dla celów niezbędnych do rezerwacji. Więcej informacji nt. zasad przetwarzania danych osobowych: https://polska1.pl/rodo/ .

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.12.21, autor: blackrose)
Dział literatura
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Maciej Pieprzyca
10
Park Chan-wook
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
James Marlon
4
Michael Katz Krefeld
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia