Film "Wszystkie nasze strachy" wygrywa Złote Lwy

Laureatów Złotych i Srebrnych Lwów, a także nagród indywidualnych w Konkursie Głównym oraz zwycięzców Konkursu Filmów Mikrobudżetowych i Konkursu Filmów Krótkometrażowych nagrodzono podczas Gali Zakończenia 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w sobotę, 25 września 2021 roku, w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Nagrody regulaminowe w Konkursie Głównym przyznało Jury* 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie:

Andrzej Barański - Przewodniczący Jury

Robert Bolesto

Bogdan Dziworski

Joanna Kulig

Dorota Roqueplo

Agnieszka Smoczyńska

Mikołaj Trzaska

Nagrodę „ZŁOTE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla najlepszego filmu WSZYSTKIE NASZE STRACHY otrzymali: reżyserzy ŁUKASZ RONDUDA i ŁUKASZ GUTT oraz producenci KUBA KOSMA i KATARZYNA SARNOWSKA.

„SREBRNE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW otrzymali: reżyser JAN P. MATUSZYŃSKI oraz producenci LESZEK BODZAK i ANETA HICKINBOTHAM.

„ZŁOTY PAZUR” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za odwagę formy i treści w kategorii „Inne Spojrzenie” dla filmu MOSQUITO STATE, otrzymuje reżyser FILIP JAN RYMSZA oraz producenci WŁODZIMIERZ NIDERHAUS, FILIP JAN RYMSZA, ALYSSA SWANZEY.

Laureaci w kategoriach indywidualnych
Łukasz Grzegorzek za reżyserię filmu MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

Marcin Ciastoń za scenariusz filmu HIACYNT

Aleksandra Terpińska za debiut reżyserski lub drugi film za film INNI LUDZIE

Łukasz Gutt za zdjęcia w filmie WSZYSTKIE NASZE STRACHY

Teoniki Rożynek za muzykę do filmu PRIME TIME

Paweł Jarzębski za scenografię do filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski, Zofia Moruś za dźwięk w filmie MOSQUITO STATE

Magdalena Chowańska za montaż filmu INNI LUDZIE

Daria Siejak za charakteryzację w filmie HIACYNT

Marta Ostrowicz za kostiumy do filmu NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE

Sławomira Łozińska za drugoplanową rolę kobiecą w filmie LOKATORKA

Andrzej Kłak za drugoplanową rolę męską w filmie PRIME TIME

Maria Dębska za główną rolę kobiecą w filmie BO WE MNIE JEST SEKS

Jacek Beler za główną rolę męską w filmie INNI LUDZIE

Michał Sikorski za profesjonalny debiut aktorski w filmie SONATA

Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał Bartosz Blaschke za film SONATA.

Laureaci pozostałych konkursów
Jury Filmów Mikrobudżetowych w składzie:

Magnus von Horn - Przewodniczący Jury

Agata Szymańska

Jan Naszewski

zdecydowało o przyznaniu Nagrody za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych reżyserowi Tomaszowi Habowskiemu za film PIOSENKI O MIŁOŚCI.

Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych w składzie:

Małgorzata Szumowska - Przewodnicząca Jury

Agnieszka Podsiadlik

Tim Redford

zdecydowało o przyznaniu Nagrody im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych reżyserce Alicji Sokół za film MÓJ BRAT RYBAK.

„Platynowe Lwy”, nagrodę za całokształt twórczości ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, odebrała reżyserka Agnieszka Holland.

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w dniach 20-25 września 2021 roku w Gdyni.

*Emilia Mira Haviarová z powodu choroby nie przyjechała do Gdyni i nie uczestniczyła w pracach Jury Konkursu Głównego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.09.21, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Berry-Dee Christopher
2
David Hatcher Childress
3
Terry Pratchett
4
Michael Katz Krefeld
5
James Marlon
6
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
7
Susan Elizabeth Phillips
8
Nadia Sawczenko
9
Nils Thorsen
10
Hanni Munzer
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia