Koncert charytatywny „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”

28. lutego o godz. 18:00 w Międzynarodowym Dniu Chorób Rzadkich odbędzie się koncert promujący unikatowy album „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”. Kupując płytę lub pojedyncze utwory dokładasz cegiełkę do wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie wielu dzieciom i dorosłym chorującym na CCHS.

W wydarzeniu udział wezmą: Arad Emamgholi, Gang Tango (Grzegorz Lalek, Piotr Kopietz, Krzysztof Łochowicz, Mirosław Feldgebel, Sebastian Wypych), Gaba Kulka, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Jacek Subociałło, Anna Wandke, Sebastian Wypych, ElettroVoce (Agata Zubel, Cezary Duchnowski) – w streamingu
Gość honorowy: Maestro Jerzy Maksymiuk
Koncert poprowadzi: Paweł Sztompke

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, współzałożyciele fundacji Zdejmij Klątwę (www.zdejmijklatwe.pl), autorzy nominowanego do Oscara filmu „Nasza klątwa” i krótkometrażowego filmu „Ondyna”, a prywatnie rodzice Leo cierpiącego na CCHS – tzw. klątwę Ondyny, stworzyli otwarty projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na CCHS oraz budowanie świadomości społecznej na temat tej choroby. „Ondinata. Pieśni dla Ondyny” to dwupłytowe wydawnictwo z utworami znakomitych artystów, które powstały z myślą o ludziach cierpiących na klątwę Ondyny: dzieciach, młodzieży i dorosłych. Na płycie znajdują się zarówno utwory instrumentalne, jak i śpiewane, uznanych muzyków i debiutantów, po angielsku, polsku, hiszpańsku, arabsku, ukraińsku, francusku i w jidysz. Do udziału w tym eklektycznym projekcie, opartym o motyw kołysanki, zaproszeni zostali: Magdalena Cielecka, Jarboe, Cezary Duchnowski, Kayah, Ralph Kaminski, Ania Karwan, Gaba Kulka, Jerzy Maksymiuk, Michał Pepol, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Gołda Tenzer, Anna Wandtke, Bartek Wąsik, Stefan Wesołowski, Sebastian Wypych, Wacław Zimpel, Agata Zubel i inni.

Pierwsze utwory dostępne są na stronie  www.ondinata.com już dzisiaj, pełna płyta ukaże się 28 lutego 2021 – w Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.02.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miśkiewicz Dorota , Miśkiewicz Henryk
2
Jones Norah
3
Sobel
4
Lovato Demi
5
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
6
Gutek
7
Cave Nick, Ellis Warren
8
Girl In Red
9
Evanescence
10
Sochacka Kaśka
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
King Stephen
2
Czornyj Max
3
Quammen David
4
Sharon Jones
5
Tschida Sam
6
Markowski Adrian
7
Saltz Jerry
8
Glukhovsky Dmitry
9
Niemczynow Anna H.
10
Turowska Zofia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia