Kino Żak w Waszym domu: Kino rumuńskie

Kino Żak w Twoim domu. Kino rumuńskie: EGZAMIN i SIERANEVADA  pokazy filmów online. Filmy są dostępne tylko w Polsce.

Sprzedaż biletów od 1 stycznia 2021. Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.

Mimo że od sukcesu „4 miesięcy, 3 tygodni i 2 dni” w Cannes – gdzie film otrzymał Złotą Palmę – minęło już kilkanaście lat, kino rumuńskie niezmiennie utrzymuje wysoką formę. Kolejne dzieła utalentowanych twórców –  od mistrzów Cristiego Puiu, Cristiana Mungiu i Radu Munteana po reprezentujących młodsze pokolenie Radu Judego, Adiny Pintilie i Alexandra Nanaua – zachwycają nie tylko krytyków, ale też bywalców festiwali filmowych, które wydają się naturalną platformą dla dzieł wyżej wymienionych. Na szczęście dla nas najlepsze rumuńskie filmy nierzadko trafiają do polskich kin. Tak było z wyprodukowanymi w 2016 roku „Egzaminem” i „Sieranevadą”, na których seanse online zapraszamy na początku stycznia.

7 – 8.01.2021 / G. 20.00
EGZAMIN / Bacalaureat / r. Cristian Mungiu (4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, Za wzgórzami) / Belgia, Francja, Rumunia / 2016 / MFF w Cannes 2016: Najlepszy reżyser / 128 min.

9 – 10.01.2021 / G.20.00
SIERANEVADA / r. Cristi Puiu (Śmierć pana Lazarescu, Malmkrog) / Chorwacja, Francja, Macedonia, Rumunia, Bośnia i Hercegowina / 2016 / 173 min.

Wyróżniony w Cannes „Egzamin” Mungiu to modelowy przykład tego, co w rumuńskim kinie najlepsze: to film świetnie zagrany, z precyzyjnie napisanym scenariuszem, pełen odniesień do potransformacyjnej sytuacji kraju znajdującego się w zawieszeniu między skomplikowaną przeszłością a próbą wyrwania się z postkomunistycznej rzeczywistości. To jednak nie tyle politycznie zaangażowany dramat, co przede wszystkim trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Jego dynamikę kształtują pieczołowicie przemyślane dialogi, odkrywające kolejne warstwy fabuły skoncentrowanej na losach ojca gotowego zrobić wszystko w imię dobra swojej córki przygotowującej się do wyjazdu na studia do Wielkiej Brytanii.

„Sieranevada” – pokazywana premierowo na tym samym festiwalu w Cannes, na którym została haniebnie pominięta przez Jury – to film pod względem narracji i emocjonalnej temperatury zupełnie inny. Jej reżyser, znany przede wszystkim z wybitnej „Śmierci pana Lazarescu”, kreśli wyrazisty portret rodziny we wnętrzu, w którym czeka się na wizytę kapłana mającego oficjalnie rozpocząć stypę. Mieszkanie z minuty na minutę staje się coraz ciaśniejsze – ledwo mieszczą się w nim kolejni członkowie rodziny, co dopiero buzujące w nich emocje. Całość składa się na jedyną w swoim rodzaju metaforę państwa: skłóconego, rozpamiętującego własną historię, ale też mającego do siebie dystans. Trwająca niespełna trzy godziny arcyzabawana „Sieranevada” to jednak film na tyle uniwersalny, że również i my możemy w nim odnaleźć cząstkę siebie.

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:

1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE – tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/ (sprzedaż od 1 stycznia 2021).
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Link jest aktywny od godziny 20.00 + długość filmu + 30 minut zapasu).
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże  prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:

1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
- najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
- połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania.
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.
- system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.
3. Tabela poniżej zawiera przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:
Rozdzielczość obrazu Zalecana stała prędkość

HD – 1080p 30 Mb/s
HD – 720p 15 Mb/s
SD – 480p 7 Mb/s
SD – 360p 3 Mb/s

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.01.21, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Sławiński Adam
2
Stańko Krystyna, Bukowski Dominik, Lemańczyk Piotr
3
Kwiat Jabłoni
4
Wilson Steven
5
Kondraccy
6
Transatlantic
7
Wardruna
8
The Pretty Reckless
9
Dezerter
10
Smith & Burrows
1
Borchardt Marcin
2
Munden Marc
3
Wieczur-Bluszcz Anna
4
Domalewski Piotr
5
Boyd Sam
6
Gliński Robert
7
Sia
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
Schweitzer Vivien
2
Stawowy Adam
3
Moriarty Liane
4
Strugacki Arkadij , Strugacki Borys
5
Bilyeau Nancy
6
Grochola Katarzyna
7
Redfearn Suzanne
8
Rooney Sally
9
Hoover Colleen
10
Mitra Tomasz
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia