Wystartował przegląd filmowy Brave Cinema - Kids in danger online

5. grudnia 2020 ruszył przegląd filmowy Brave Cinema – Kids in danger online.

W dwóch blokach znalazły się łącznie trzy filmy oraz pełnometrażowa animacja. Udział w przeglądzie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Akcja filmów toczy się w bardzo różnych sceneriach: w Tokio, w Niemczech, na mongolskim stepie oraz, w przypadku animacji „Czerwony żółw”, na bezludnej tropikalnej wyspie, skrywającej niezwykłą tajemnicę. Bohaterami każdego filmu są młodzi ludzie i dzieci mierzące się z różnego rodzaju wyzwaniami i dylematami, ale też przeżywające swoje radości i nadzieje.

Np. „Złodziejaszki”, film inaugurujący przegląd, to błyskotliwa i dość zaskakująca opowieść o trzypokoleniowej rodzinie z przedmieść stolicy Japonii, żyjącej z drobnych kradzieży. Z kolei „Błąd systemu", który zobaczymy 6 grudnia, to niemiecki kandydat do Oscara, poruszający film nagradzany na wielu festiwalach. Przedstawia 9-letnią „łamaczkę systemu” próbującą przetrwać, wyrwać się z systemu placówek socjalnych i wrócić do matki, która jednak nie radzi sobie z córką. „Zud” opowiada o chłopcu z Mongolii, który ma odpowiedzialne zadanie: wygrać w wyścigu na dzikim koniu. Od tego zależy materialna przyszłość jego rodziny.

– Wybieramy filmy prezentujące osobiste historie, wypełnione realnymi emocjami, a jednocześnie ukazujące problemy współczesnego świata. W szerszym planie można je potraktować jak przybliżenie rzeczywistości, która często jest obecna co najwyżej na odległym horyzoncie, a przez to niedostrzegana. To filmy ciekawe dla każdego, kto interesuje się człowiekiem, zjawiskami kultury i procesami zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Dodaje, że przegląd nawiązuje też do projektu edukacyjno-artystycznego Brave Kids, który zwykle odbywa się z udziałem dzieci i młodzieży z całego świata. W tym roku, z powodu pandemii, nie było jednak możliwości, by zaprosić uczestników z zagranicy.

– Projekt Brave Kids 2020 odbył się wyłącznie z udziałem dzieci z Polski, jednak chcemy przypomnieć, że naszym celem od początku jest wspieranie i inspirowanie młodych ludzi z całego świata, często żyjących w trudnych warunkach ekonomicznych, kulturowych czy społecznych – podkreśla Iwona Frydryszak.

Jak obejrzeć filmy?
Projekcje będą dostępne na platformie Think Film, w godz. 17.00-21.00.

Udział w przeglądzie jest całkowicie bezpłatny. By obejrzeć filmy w pierwszy weekend, wystarczy się zarejestrować do 4 grudnia do godziny 15.00:

https://bit.ly/BraveCinema_Zapisy1.

Zgłoszenia na blok zaplanowany na kolejny weekend będą przyjmowane do 11 grudnia, również do godz. 15.00.

Program przeglądu filmowego Brave Cinema - Kids in danger online
5 grudnia – „Złodziejaszki”, reż. Hirokazu Koreeda (Japonia, 2018)
6 grudnia – „Błąd systemu”, reż. Nora Fingscheidt (Niemcy, 2019)
12 grudnia – „Zud”, reż. Marta Minorowicz (Niemcy/Polska, 2016)
13 grudnia – „Czerwony żółw”, reż. Michaël Dudok de Wit (Belgia/Francja/Japonia, 2016)
Przegląd Brave Cinema – Kids in Danger online jest kontynuacją cyklu filmowego prezentowanego dotychczas w ramach Festiwalu Brave. Przypomnijmy, że przegląd Brave Cinema odbył się w tym roku pod koniec września w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

– W grudniu niestety nie możemy zaprosić publiczności do sal kinowych, ani organizować spotkań i dyskusji. Cieszymy się jednak, że mamy możliwość podtrzymania kontaktu z naszą publicznością. Myślę, że formuła online stwarza równocześnie okazję, by zainteresować nowych widzów. Serdecznie zapraszamy – mówi Iwona Frydryszak.

Przegląd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz gminy Wrocław. Wydarzenie jest częścią #BraveKids2020 pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.12.20, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Sławiński Adam
2
Stańko Krystyna, Bukowski Dominik, Lemańczyk Piotr
3
Kwiat Jabłoni
4
Wilson Steven
5
Kondraccy
6
Transatlantic
7
Wardruna
8
The Pretty Reckless
9
Dezerter
10
Smith & Burrows
1
Borchardt Marcin
2
Munden Marc
3
Wieczur-Bluszcz Anna
4
Domalewski Piotr
5
Boyd Sam
6
Gliński Robert
7
Sia
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
Schweitzer Vivien
2
Stawowy Adam
3
Moriarty Liane
4
Strugacki Arkadij , Strugacki Borys
5
Bilyeau Nancy
6
Grochola Katarzyna
7
Redfearn Suzanne
8
Rooney Sally
9
Hoover Colleen
10
Mitra Tomasz
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia