Wystawa Młoda Sztuka w Warszawie

Intrygujące, wielkoformatowe dzieła i wyjątkowe prace przepełnione emocjami. Listopadowa wystawa Młoda Sztuka to zbiór twórczości najciekawszych artystów. W sposób szczególny uwagę przyciągają ogromne obrazy autorstwa Barbary Nycz i Romualda Musiolika. Będzie to też okazja do zobaczenia i wylicytowania twórczości m.in. debiutującej w DESA Unicum Zuzanny Skrętek, a także Radosława Suligi i Michała Czuby. Wszystkie obiekty pójdą pod młotek 3 listopada.

Wielkoformatowy obraz zbudowany z czterech płócien, które razem tworzą abstrakcyjną całość. Wyjątkowa praca Barbary Nycz charakteryzuje się wyraźnymi, graficznymi kształtami. Stonowane szarości i czernie namalowane błyszczącą i matową farbą kontrastują z żywą limonkową zielenią, różem i pomarańczą. Wyraziste faktury oraz zróżnicowane środki malarskie – od mocnych, graficznych linii, przez użycie gradientu oraz ekspresyjnych pociągnięć czarnej farby na szarym tle sprawiają, że jest to dzieło, które nie przestaje zaskakiwać. Poszczególne fragmenty pracy nawiązują do siebie, tworząc spójną całość. Barbara Nycz brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą między innymi w Indiach, Korei Południowej i Rumunii. Listopadowa aukcja to jej debiut na wystawie i aukcji Młoda Sztuka.

Namalowany przez Romualda Musiolika obraz „Miasto Bandung” to kolejna wielkoformatowa praca, która pojawi się w DESA Unicum. Artysta przedstawił abstrakcyjny widok na miejską ulicę. Pomimo tego, że tytuł jasno wskazuje na to, że scena ma miejsce w indonezyjskim mieście Bandung, poprzez uproszczenie budynków i postaci konkretna lokalizacja staje się niemożliwa do zidentyfikowania. Jednoznacznie kojarzące się z modernizmem proste bryły budynków można zobaczyć w różnych miejscach i kontekstach. Ukazanie w ten sposób indonezyjskiego miasta to zabieg wyjątkowo ciekawy. Musiolik wskazuj na problem, przed którym stoi wiele azjatyckich krajów. Ich nowoczesna architektura utożsamiana jest często z postępem, ale paradoksalnie, szczególnie w oczach turystów, sprawia, że takie miasta przestają być uznawane za wyjątkowe. Romuald Musiolik swoją twórczość pokazywał m.in w Niemczech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Francji i USA.

Z kolei obraz Zuzanny Skrętek jest częścią cyklu „Niedopowiedzenia”, który powstał w trakcie jej studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zawieszone pomiędzy kanciastymi, wyraźnie geometrycznymi kształtami i miękkimi smugami farby abstrakcyjne formy reprezentują wewnętrzny konflikt artystki. Traktuje ona malarstwo jako narzędzie do eksplorowania i przeżywania swoich emocji. Przy użyciu abstrakcji  tworzy własny język wizualny, poprzez który mierzy się ze swoimi odczuciami. Zarówno formy jak i kolory używane przez Skrętek są wyraźnie oderwane od natury. W ten sposób sugeruje ona widzowi, że jej obrazy nie są przypadkowymi lub spontanicznymi obiektami, ale raczej przemyślaną kreacją. Artystka poza malarstwem zajmuje się tworzeniem ilustracji i projektów graficznych, fotografią oraz projektowaniem ubioru.

Na wystawie pojawią się również dzieła  Michała Ostrowskiego, Wiktorii Dębińskiej, Hanny Rozpary, Magdaleny Libero i Rafała Gawlika. 3 listopada zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Wystawa Młoda Sztuka: 30 października – 3 listopada 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 3 listopada 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.10.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Mel Gibson
10
Maciej Pieprzyca
1
David Hatcher Childress
2
James Marlon
3
Michael Katz Krefeld
4
Terry Pratchett
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia