Europejska Noc Literatury z Andrzejem Zielińskim w Sky Tower we Wrocławiu

Już 29 sierpnia 2020 startuje 9. odsłona Europejskiej Nocy Literatury - w tym roku zorganizowana pod hasłem „Podróż”. W 10 wyjątkowych lokalizacjach znani artyści odczytają na żywo wybrane fragmenty utworów, które stworzą mapę miejsc, dziejów i styli literackich Europy. Jednym z gospodarzy wydarzenia będzie Sky Tower, gdzie wybrzmi historia życia Karla Ove Knausgarda, zapisana na kartach bestsellerowej powieści pt. „Moja walka”. W roli lektora i gościa specjalnego zobaczymy popularnego polskiego aktora, Andrzeja Zielińskiego. Projekt realizowany jest we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.

Europejska Noc Literatury to jedna z ciekawszych wrocławskich inicjatyw promujących czytelnictwo, a także szansa do spotkania z lubianymi artystami i sprawdzenia, jak na żywo radzą sobie z nietypowym aktorskim wyzwaniem. Kuratorem tegorocznej akcji oraz pomysłodawcą jej koncepcji tematycznej jest dziennikarz i pisarz, Max Cegielski.

- Z ogromną przyjemnością włączamy się w kolejną kulturalną inicjatywę i udostępniamy przestrzeń do jej przeprowadzenia. To niezwykłe wyróżnienie znaleźć się wąskim gronie gospodarzy Europejskiej Nocy Literatury i móc przyczynić się do propagowania czytelnictwa. Mamy gorącą nadzieję, że tak jak dotychczas nasi goście spędzą w obiekcie wyjątkowy czas i towarzyszyć im będą wyłącznie pozytywne doznania – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

W sobotę, 29 sierpnia, Sky Tower gościć będzie Andrzeja Zielińskiego,któryspecjalnie dla zgromadzonej publiczności co godzinę odczyta fragmenty „Mojej walki” Karla Ove Knausgårda. Słuchacze mogą być pewni – nie zabraknie emocji! Znając kunszt aktorski bohatera dnia, ten przejmujący utwór autobiograficzny wybrzmi i zachwyci jeszcze mocniej. Andrzej Zieliński zagrał w wielu filmach, m.in. w: „Quo vadis” (2002), „Ziarnie prawdy” (2015), „Volcie” (2017), „Balladynie” (1987), „Zemście” (1990) i „Hamlecie” (2012). Znany jest także ze swojego niezwykłego głosu, którego użyczył takim postaciom jak – Febus z „Dzwonnika z Notre Dame”, Darwin z „Załogi G” czy Krawiec ze „Smerfów”.

Spotkania czytelnicze odbędą się 29 sierpnia, na poziomie +1, w lokalu naprzeciwko Subway’a, wedle następującego harmonogramu: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

W celach bezpieczeństwa w każdym czytaniu może wziąć udział maksymalnie 100 osób. Przy wejściu do lokalu dostępny będzie płyn do dezynfekcji dłoni, zachowana zostanie bezpieczna odległość pomiędzy miejscami siedzącymi, a uczestnicy zobowiązani będą do zakrywania ust oraz nosa.

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.08.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bartosiewicz Edyta
2
Jabłońska Zuza
3
Happysad
4
Gardot Melody
5
Stevens Sufjan
6
Nothing But Thieves
7
Nowak Adam, Akustyk Amigos
8
Świerczyńska Natalia
9
Bocelli Andrea
10
Bukartyk Piotr
1
Stéphane Haskell
2
Anna Wieczur-Bluszcz
3
Michał Wnuk
4
Michał Kondrat
5
Ferzan Ozpetek
6
Wang Xiaoshuai
7
Gábor Reisz
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
Cook Robin
2
Wilhelm Kate
3
Lepore Jill
4
Tokarczuk Olga
5
Rudzka Zyta
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Hansen Dorte
9
Ostrowska Agata
10
Brennan Sarah Rees
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia