#NieZostawiamCzytelnika w Warszawie

Warszawskie biblioteki publiczne dołączyły do ogólnopolskiej akcji #NieZostawiamCzytelnika, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Na czas pandemii przygotowały dla warszawianek i warszawiaków szereg aktywności dostępnych online. Wśród wielu propozycji znajdą różnego typu warsztaty online, wspólne czytanie, quizy i zagadki literackie, gry i zabawy dla dzieci, a także nagrania wideo z czytającymi bibliotekarzami. Warto pamiętać, że stołeczne biblioteki przekazują również (telefonicznie lub mailowo) darmowe kody Legimi do elektronicznej wypożyczalni. Publikują też przydatne linki do bibliotek cyfrowych (Wolne lektury, Polona Biblioteki Narodowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa), a także do miejsc w sieci, w których można za darmo zobaczyć spektakl teatralny, posłuchać muzyki, obejrzeć zapis debaty, zwiedzić wirtualną wystawę, wybrać się w wirtualną podróż czy na wirtualne spotkanie autorskie.

Szczegółowe informacje i pełna oferta aktywności warszawskich bibliotek w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika na stronie:
www.bibliotekiwarszawy.pl

Akcja #NieZostawiamCzytelnika, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu promowania dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie, ponieważ obecnie literacki świat przeniósł się do sieci. Znani i lubiani autorzy i autorki dostosowali się do aktualnej sytuacji i mimo utrudnień cały czas pozostają w kontakcie z czytelnikami, spotykają się z nimi online, piszą i udostępniają w Internecie swoje książki. O wszystkich tych wydarzeniach na bieżąco informuje na swoim profilu Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - https://www.facebook.com/StowarzyszenieBibliotekarzyPolskich/.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.04.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia