Pierwszy Przegląd Nowego Kina Argentyńskiego w kinie Muranów w Warszawie

W terminie: 21-24 listopada odbędzie się Pierwszy Przegląd Nowego Kina Argentyńskiego w kinie Muranów w Warszawie.

Podczas czterech dni pokażemy to co aktualnie dzieje się w argentyńskim kinie. Zaprezentujemy zarówno niezależne jak i mainstreamowe produkcje ukazujące, między innymi, rolę związków zawodowych rzeźników na losy Perona,  zaśnieżone południe i upalną północ, tango z nieco innej perspektywy oraz opowiadające o tym, jak wiele nas łączy z Argentyńczykami chociaż być może jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy.

KRÓLOWA STRACHU / LA REINA DEL MIEDO (2018)
reż. / dir. Valeria Bertuccelli, Fabiana Tiscornia

Robertina jest znaną aktorką, która znajduje się u szczytu swojej kariery, jednak żyje w ciągłym napięciu i lęku. Kiedy choroba jej najlepszego przyjaciela zmusi ją do wyjazdu za granicę, Robertina zacznie patrzeć na absurdy swojego życia z nowej perspektywy.
Królowa Strachu to wciągająca mieszanka dramatu i komedii absurdu, za którą Valeria Bertuccelli dostała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Sundance.


PICHUCO (2014)
reż./dir. Martín Turnes
dokumentalny/documental

Wykładowca oraz studenci szkoły muzycznej w Avellaneda digitalizują około 500 oryginalnych i ręcznie zapisanych partytur orkiestry Anibala „Pichuco” Troilo. Poprzez wywiady z muzykami należącymi do różnych pokoleń i nurtów, film zaprasza do niezwykłej podróży po twórczości jednej z najważniejszych osobistości Tanga i muzyki argentyńskiej.
Film został nagrodzony między innymi: nagrodą Cóndor de Plata dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Asociatia Romana de Film (ASF) podczas IFFEST Document.Art w Rumunii, a także nagrodą publiczności na festiwalach w Urugwaju i w Panamie.
„Pichuco” prezentowany był na ponad 30 festiwalach w Argentynie, Europie oraz w Ameryce Łacińskiej i w Stanach Zjednoczonych.


CZERWONY / ROJO (2018)
reż./dir. Benjamin Naishtat
Argentyna, Belgia, Brazylia, Niemcy, Francja, Szwajcaria
109 min

W połowie lat 70., tuż przed zamachem wojskowym, nieznajomy przybywa do spokojnego, prowincjonalnego miasteczka. W restauracji, bez wyraźnego powodu zaczyna wyzywać Claudio, znanego prawnika. Goście opowiadają się po stornie adwokata, a nieznajomy zostaje upokorzony i wyrzucony z lokalu. W konsekwencji późniejszych wydarzeń, Claudio – grany przez Darío Grandinettiego - wkracza na drogę bez powrotu, pełną śmierci, tajemnic i milczenia.
„Rojo” uznany został przez krytykę za jeden z najważniejszych filmów argentyńskich ubiegłego roku (6 Premios Sur, nagród przyznawanych przez Argentyńską Akademię Filmową) i doceniony został na licznych zagranicznych festiwalach. Polska publiczność miała okazję zobaczyć najnowszy film Naishtata podczas Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.10.19, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miuosh
2
Halsey
3
Kesha
4
Various Artists
5
Gomez Selena
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia