7. Festiwal Kultury bez Barier startuje już 27 września!

7. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier w Warszawie odbędzie się w dniach 27 września – 6 października 2019 roku. 18 miast i ponad 80 instytucji kultury, fundacji i organizacji gotowych na akcję #MOŻESZ!‼️

Program: http://www.fkbb.pl/pl/

"Największa liczba wszelkiego rodzaju kulturalnych wydarzeń jest w Warszawie dostępna. Tutaj jesteśmy pionierem - jeśli chodzi o inne miasta w naszym kraju i jako urząd staramy się udostępniać kulturę w bardzo różny sposób" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w kawiarni OCHO prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

"Ten festiwal ma to fantastyczne hasło +Możesz!+ i właśnie to jest nasze zobowiązanie. a mianowicie wszyscy możemy sprawiać, aby kultura w naszym mieście była jak najszerzej dostępna" - dodał Trzaskowski.

Prezes organizatora - Fundacji Kultury bez Barier - Anna Żórawska zwróciła uwagę, że w pierwszym festiwalu uczestniczyło 20 instytucji, przygotowano 45 wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyło około 400 osób. "W ubiegłym roku już mieliśmy tych instytucji znacznie, znacznie więcej, bo było ich 80, a wydarzeń - 285 w osiemnastu miastach" - przypomniała.

"W tym roku (...) mamy 300 wydarzeń i 90 partnerów. Są tam instytucje kultury, są organizacje pozarządowe, są podmioty biznesowe i każdy z nich jest dla nas szalenie ważny, bo to oni tworzą ten program" - mówiła Żórawska. "Z takich rzeczy fajnych, nowych - mamy nadal osiemnaście miast, a nowymi miastami są Radom i Zakopane" - dodała.

"Idea jest bardzo krótka. Traktujemy ten festiwal zupełnie bezkompleksowo, chcemy, żeby była to bardzo ciekawa, alternatywna forma spędzania czasu nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale także dla ich przyjaciół, rodzin i wszystkich tych, którzy chcą poznać ten świat" - wyjaśniła koordynatorka promocji festiwalu Anna Cygankiewicz.

Unikatowym wydarzeniem będzie przygotowany przez 4 organizacje COOLturalny Festiwal Głuchych (28-29 września w Centrum Kultury Łowicka).

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.09.19, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Sójka Marcin
3
Van Buuren Armin
4
Kowalska Kasia
5
Alter Bridge
6
Nick Cave & The Bad Seeds
7
Cigarettes After Sex
8
Staszczyk Muniek
9
Slayer
10
Baranovski
1
Chmielarz Wojciech
2
Naszkowska Krystyna
3
Ruocchio Christopher
4
Sońska Natalia
5
Aciman Andre
6
Dąbrowski Łukasz , Niedziułka Konrad , Stankowski Jakub
7
Young Samantha
8
De Urturi Eva Garcia Saenz
9
Cherezińska Elżbieta
10
Martin George R. R.
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia