Piotr Stelmach
Męskie Granie
Data premiery: 26.06.24

Męskie Granie przez 15 lat swojego istnienia urosło do rangi najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Bilety na koncerty rozchodzą się na pniu, coroczne hymny budzą emocje milionów fanów, a wyjątkowe kolaboracje muzyczne i odważne łączenia gatunków zaskakują nawet najbardziej wytrawnych słuchaczy. Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny – który prowadzi koncerty Męskiego Grania od pierwszej edycji trasy, zabiera nas za kulisy tego niezwykłego przedsięwzięcia. Książka „Męskie Granie” ukaże się nakładem wydawnictw Kayax i Wielka Litera 26 czerwca, przedsprzedaż rusza 28 maja.

Co stoi za fenomenem Męskiego Grania?

To jedyna w Polsce trasa festiwalowa. Jedyna impreza z własną Orkiestrą i hymnem – co roku nowymi. Jedyna, na której występują tylko polscy artyści. Elektryzująca. Przebojowa. Dla tysięcy osób – ulubiony moment lata. Męskie Granie świętuje piętnaste urodziny.

Dziennikarz, autor książki i prowadzący koncerty Męskiego Grania – Piotr Stelmach rozmawia z ludźmi zaangażowanymi w to niezwykłe przedsięwzięcie – tymi z pierwszej linii frontu oraz zza kulis. Artyści – Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Brodka, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow Igo i inni – zabierają nas na próby i do studia, gdzie powstają hity. O narodzinach Męskiego Grania opowiadają pomysłodawcy i organizatorzy z Grupy Żywiec, a także agencji Live. A sekrety rock’n’rollowej kuchni zdradzają fachowcy czuwający nad sceną, nagłośnieniem i multimediami.

– Męskie Granie. Przygoda. Wyzwanie. Ciężka praca. Ale przede wszystkim wspaniałe ekipy z Żywca, agencji LIVE, Trójki i Radia 357. Do każdego z tych światów pozwolono mi zajrzeć. Ba, poprzebywać w nich i poprzyglądać się, jak funkcjonują. Mam wrażenie, że wspólnie stworzyliśmy markę tej imprezy. A wspólne tworzenie jest przecież najpiękniejszą formą pracy. – opowiada Piotr Stelmach.

– Piętnaście lat niezasypywania gruszek w popiele. Jestem z tego czasu i towarzyszących mu doświadczeń niesamowicie dumny. Dlatego pisanie tych wspomnień i przeprowadzanie rozmów tu zamieszczonych były dla mnie radością. Mam nadzieję, że podczas czytania Państwo tę radość podzielą. - dodaje autor książki.

Książka „Męskie Granie” ukaże się nakładem wydawnictw Kayax i Wielka Litera 26 czerwca. Przedsprzedaż rusza 28 maja.

Link do przedsprzedaży książki: http://ksiegarniameskiegranie.pl/

Dodatkowo, tylko ze strony powyżej można zamówić egzemplarz z autografem Piotra Stelmacha.

Męskie Granie przez 15 lat swojego istnienia urosło do rangi najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce, a jego wpływ na polską scenę i kariery wielu artystów jest nieoceniony. Historia tej kultowej imprezy wreszcie doczekała się własnej kroniki. Książka “Męskie Granie” to fascynująca opowieść o rewolucji na scenie festiwalowej, w czasie której artyści przestali grać już tylko jako support gwiazd z Zachodu, a zaczęli sami zapełniać wielkie stadiony. Ogrom spisanych anegdot, wzruszających wspomnień i opowieści, które do tej pory krążyły tylko w koncertowych kulisach. Zapis artystycznych spotkań i pracy setek osób, które tworzą tę legendę.

Męskie Granie to nie tylko muzyka – to niedający się kontrolować żywioł.

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.05.24 autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Męskie Granie, premiera, Piotr Stelmach, 15-lecie Męskiego Grania
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Anna Rusowicz
2
Lindsey Stirling
3
MARCIN
4
Bon Jovi
5
Axel Rudi Pell
6
Twenty One Pilots
7
Various Artists
8
Grzegorz Kupczyk
9
Jess Glynne
10
Dua Lipa
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia