Martin Provost
Impresjoniści (KINO)
Data premiery: 23.02.24

Obrazy Pierre’a Bonnarda osiągają dziś milionowe kwoty. Na wielu z nich pojawia się tajemnicza i elektryzująca swoją urodą postać kobiety – Marthe. Kim była? Jaką rolę odgrywała w jego życiu?

Film przedstawia pełne emocji sceny z życia prywatnego Bonnarda. Jego pasję i słabości, które odbierały mu trzeźwość myślenia, ale inspirowały twórczość, która zachwyca do dziś.
Jedyny taki film o sztuce, który trafia do polskich kin w tym roku!

Reżyserem filmu jest Martin Provost, laureat wielu nagród Cezara – francuskiego odpowiednika Oscara.

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 22.02.24 autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Impresjoniści, premiera 2024, malarstwo, melodramat, Martin Provost
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pablo Larraín
2
Miguel Gomes
3
Brady Corbet
4
Michał Krzywicki
5
Michael Gracey
6
Tadeusz Śliwa
7
Takeshi Kitano
8
Leigh Whannell
9
Jan P. Matuszyński
10
Justyna Mytnik
1
Ilaria Lanzino
2
Sebastian Fabijański
3
Anna Kękuś
4
Łukasz Czuj
5
reż. Mariusz Treliński
6
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
7
Gabriela Zapolska
8
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
9
Opera Krakowska w Krakowie
10
Rodion Szczedrin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia