Tom Waller
Ocaleni
Data premiery: 28.02.20

12 chłopców z nastoletniej drużyny piłkarskiej, razem z trenerem, wyrusza na zwiedzanie olbrzymiej jaskini Tham Luang położonej na północy Tajlandii. Jej podziemne korytarze ciągną się przez 10 kilometrów i są położone setki metrów pod ziemią. W pewnym momencie nadchodzi potężny monsun i deszczowa woda zalewa wejście do jaskini, a następnie topi kolejne jej odcinki. Chłopcy wraz z trenerem zostają odcięci od świata i uwięzieni 4 kilometry pod powierzchnią. Kiedy rodziny orientują się, że nastolatkowie nie wrócili do domu, zawiadamiają odpowiednie służby. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa akcja ratunkowa, w której biorą udział tysiące ludzi. Do Tham Luang zjeżdżają m.in. amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o prowadzonej akcji rozchodzi się w oka mgnieniu i jej postępy obserwuje cały świat. Dopiero po 9 dniach ekipie udaje się zlokalizować zaginionych, którzy z braku jedzenia pozostają na skraju całkowitego wyczerpania. To jednak dopiero początek niezwykle trudnej operacji. Teraz każdego z chłopców oraz ich trenera trzeba będzie wydostać przez ciasne i zalane wodą tunele jaskini. W sytuacji, gdy kończy się tlen, a rwący prąd wody grozi śmiercią, każdy przebyty metr staje się prawdziwą walką o życie.

OCALENI
TYTUŁ ORYGINALNY: The Cave
OBSADA: Ron Smoorenburg, Kelly B. Jones, Eoin O'Brien
REŻYSERIA: Tom Waller
SCENARIUSZ: Tom Waller
ZDJĘCIA:
MUZYKA:
PRODUCENT:
GATUNEK: thriller/dramat
CZAS TRWANIA: -
OGRANICZENIE WIEKU: -
PRODUKCJA: Tajlandia/Irlandia
DYSTRYBUCJA: KINO ŚWIAT

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 05.02.20 autor: gaba)
Dział film
Tagi: Ocaleni, film, kino, na dużym ekranie, premiery kinowe
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
David Gilmour
2
White Lies
3
OMD
4
Robert Plant
5
Paradise Lost
6
Orbit Culture
7
Twenty One Pilots
8
Richard Ashcroft
9
Dropkick Murphys
10
Hauser
1
Agnieszka Holland
2
Michał Kwieciński
3
Paweł Podolski
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
8
Solange Cicurel
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Genki Kawamura
1
Grażyna Molska
2
Jagoda Wochlik
3
Agata Kunderman
4
Freida McFadden
5
Renata Kuryłowicz
6
Olga Rudnicka
7
Rina Kent
8
Chisako Wakatake
9
Elizabeth B. White
10
Colm Tóibín
1
Norbert Bajan
2
Zyta Rudzka
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia