Powieść dla młodzieży "Przygody Odyseusza" Jana Parandowskiego już w księgarniach

Czy spełni się przekleństwo jednookiego Kiklopa rzucone na Odyseusza?

Książka przenosi nas w odległe czasy. Grecka cywilizacja jest jeszcze bardzo młoda. Bohaterowie są niepewni swojego losu. Przeżywają niesamowite, ale i niebezpieczne przygody. Mierzą się z mitycznymi stworami. Wędrują i toczą krwawe walki o nowe ziemie. Wybucha długa i okrutna wojna o najcudowniejszą kobietę na świecie – Helenę. Gdy po 10 latach oblężenia Troja nareszcie zostaje zdobyta, bohaterski król Itaki Odyseusz może powrócić do domu. Wraz z towarzyszami wypływa na okrętach do wytęsknionej ojczyzny. Od początku prześladuje ich zły los. Mieszkańcy mijanych krain bywają bardzo niebezpieczni i podstępni, a mściwy potwór wypowiada słowa straszliwej klątwy.

Co Odyseusz zastanie w Itace? Czy ktoś jeszcze czeka tam na jego powrót? Czy kiedyś skończy się rozłąka Odyseusza z synem i ukochaną Penelopą, a dawno zawiązane przyjaźnie przetrwają?

Przygody Odyseusza oraz Wojna trojańska zawarta w niniejszym wydaniu to utwory napisane na podstawie Odysei oraz Iliady Homera, dedykowane współczesnemu młodemu czytelnikowi. Pisarz dokonał ich niezwykłej interpretacji zapraszając czytelników do starożytnego świata mitów i podań. Emocjonujące opowieści o wydarzeniach spod Troi oraz o przygodach legendarnych bohaterów podczas morskiej podróży do ojczyzny ukazują również ich wewnętrzne przeżycia, poruszają uniwersalne tematy i przybliżają głęboko osadzone w kulturze greckie ideały.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.12.25, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Przygody Odyseusza, Jan Parandowski
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Balu Brigada
2
Sophie Ellis Bextor
3
David Gilmour
4
Of Mice & Men
5
Avatar
6
White Lies
7
Bob Dylan
8
Bioscope
9
Robert Plant
10
Dropkick Murphys
1
Lynne Ramsay
2
Bálint Dániel Sós
3
Margherita Ferri
4
Agnieszka Holland
5
Sebastian Juszczyk
6
Dan Trachtenberg
7
Wojciech Smarzowski
8
Paweł Podolski
9
Radu Jude
10
Michał Kwieciński
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia