Powerwolf zagra w łódzkiej Atlas Arenie już 30 czerwca! U ich boku wystąpią goście specjalni: Epica i DragonForce.
„Jesteśmy artystami, nie kaznodziejami” – tłumaczyli w jednym z wywiadów Powerwolf i mieli rację. Bo u nich, mimo religijnego sztafażu i wręcz kościelnego patosu, chodzi o rozrywkę, a nawet i humor. Ich power metal porywa do zabawy – jest ciężki, nierzadko ekstremalny, a przy tym wręcz popowo przyswajalny. Nic dziwnego, że są tak wielcy.
Za nic mają świętości, w zupełnie naturalny sposób przeskoczyli z klubów do wielkich aren, a szklany sufit dla nich nie istnieje. Powerwolf ciężko harowali na swój sukces, przez lata pielęgnując powermetalową potęgę, gdzie wielka produkcja, podniosłe aranżacje i brak minimalizmu idą pod rękę z religijną symboliką, mrokiem oraz odrobiną humoru. Gdy grali w TAURON Arenie, mieli całą publikę u stóp. W Atlas Arenie będzie dokładnie tak samo.
Epica to gwiazdy symfonicznego metalu. Dzierżą gatunkowy tron, czarując niepowtarzalnym głosem Simone Simons, utworami miksującymi metalową bezpośredniość z bogactwem muzyki klasycznej i ogromną kulturą muzyczną połączoną z hitami. Holenderska metalowa duma, nie inaczej.
Epica robi swoje i wciąż wypada, nomen omen, epicko. Propozycja artystyczna Holendrów jest jak tęcza – pełna barw. Czasami zahacza o terytoria progresywne i powermetalowe, czasami o ekstremalne, czasami o alternatywne. W każdym wydaniu wypada bezbłędnie, a już tym bardziej na żywo.
Kosmicznie szybkie gitarowe solówki, zabójcze tempa, dużo wszystkiego oraz atmosfera jak podczas bitew toczonych w gwiezdnej przestrzeni. DragonForce są pupilami powermetalowej publiki, co pokazują m.in. na najnowszym albumie „Warp Speed Warriors”.
Czasówka:
17:30 Doors
18:30 - 19:20 Dragonforce
19:40 - 20:30 Epica
21:00 - 22:45 Powerwolf
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |