Noc Muzeów 2025 w Szczecinie

Co roku, 18 maja, Międzynarodowa Rada Muzeów (ICOM) organizuje Międzynarodowy Dzień Muzeów (International Museum Day, IMD) – globalne wydarzenie, które podkreśla rolę muzeów jako instytucji inicjujących zmiany w społeczeństwie.

W 2025 roku hasłem przewodnim będzie: „Przyszłość muzeów w szybko zmieniających się społecznościach”.

Temat ten zachęca do refleksji nad tym, jak muzea mogą wspierać świat, który przechodzi głębokie zmiany społeczne, technologiczne i środowiskowe oraz wyznaczać ich kierunki. Muzea jako motory zmiany Muzea to coś więcej niż tylko miejsca, gdzie przechowuje się zbiory – stają się one aktywnymi uczestnikami życia społecznego, wspierając rozwój zrównoważonych i inkluzywnych społeczności.

Tegoroczny temat nawiązuje do trzech Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG):

• Cel 8: Muzea wspierają lokalną gospodarkę, tworząc miejsca pracy i oferując programy edukacyjne, które wzmacniają społeczności.

• Cel 9: Dzięki promowaniu kreatywności i nowych technologii muzea rozwijają innowacje i zwiększają dostępność swoich zasobów.

• Cel 11: Muzea przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast, pełniąc funkcję centrów kultury, które promują integrację społeczną, trwałość i ochronę dziedzictwa.

PROGRAM 19. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie można odnaleźć w serwisie internetowym www.muzeum.szczecin.pl 

Można tam skorzystać z wirtualnego przewodnika, jest także alfabetyczne zestawienie wszystkich wydarzeń oraz możliwość pobrania .pdf z programem do własnego wydruku. Program został także opublikowany w wydarzeniu na Facebooku.

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenasem Muzeum Narodowego w Szczecinie jest PKO Bank Polski.

MUZEUM NARODOWE W SZCZECINIE
Muzeum czynne od 18.00 do 24.00

Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Muzeum Narodowe w Szczecinie–Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska
Muzeum Narodowe w Szczecinie–Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1
Muzeum Narodowe w Szczecinie–Muzeum Historii Szczecina, ul. Księcia Mściwoja II 8
Muzeum Narodowe w Szczecinie–Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1
Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach, ul. Błonie 2

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.05.2025, autor: blackrose)
Tagi: Noc Muzeów 2025 w Szczecinie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Bring Me The Horizon
3
The Rolling Stones
4
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
5
Sienna Spiro
6
Suki Waterhouse
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Quentin Dupieux
2
Sang-il Lee
3
Gabriele Muccino
4
Bart Schrijver
5
Christopher Nolan
6
Stéphane Demoustier
7
Thomas Kail
8
Sébastien Vaniček
9
Soleen Yusef
10
Olivia Wilde
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia