Powieść dla młodzieży "Boisko" Ady Młynarczyk już w księgarniach

Każdy tom wchodzący w skład „Uniwersum“ można czytać niezależnie od siebie i w dowolnej kolejności.

---

Dwie szkoły, kilka klas, różni licealiści.

A wszystko zaczyna się tu. Na boisku.

Dominik trzyma ludzi na dystans. To nie tak, że im nie ufa… no, może trochę. Jest po prostu zadowolony z tego, jak wygląda jego życie. Nie jest idealne, chociaż mogłoby być, gdyby wszechświat wyświadczył mu przysługę i sprawił, żeby chłopak zawsze był wszędzie na czas. I żeby nie zapominał gumki do włosów na treningi. I żeby nie musiał wdychać zapachu kadzidełek swojej cioci za każdym razem, gdy wchodzi do salonu. Ale nie można mieć wszystkiego i Dominik dobrze o tym wie. Nie spodziewa się jednak, że najbliższe miesiące będą dla niego szczególnie trudne.

Gdy w jego życiu ponownie pojawia się Sebastian – chłopak, który już raz złamał mu serce – Dominik czuje, że gorzej być nie może. Teraz nawet na treningach ręcznej jest skazany na kontakt ze swoim eks. Jednak nie może pozwolić na to, żeby ich burzliwa przeszłość stanęła na drodze drużyny do finałów. Chłopacy muszą dogadać się nie tylko na boisku, ale też poza nim, jeśli chcą pogodzić się z tym, co było między nimi, i ruszyć do przodu. Jednak o dawnych uczuciach nie tak łatwo zapomnieć.

Czasami źle zagojone rany trzeba na nowo rozdrapać, żeby w pełni je uleczyć.

---

„Uniwersum“ to złożone, emocjonalne, zabawne i na wskroś autentyczne historie. „Uniwersum“ ukazuje codzienność polskich licealistów – bez upiększeń i bez cenzury, podkreślając jej niuanse. Ada Młynarczyk nie idealizuje opisywanej rzeczywistości. „Uniwersum“ to seria o dorastaniu, akceptacji, próbie zrozumienia siebie i innych. To historia o tobie, o mnie, o twoim przyjacielu, koledze z ławki i koleżance ze szkolnego korytarza. To historia o nas wszystkich. To nasze uniwersum.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.04.25, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Boisko, Ada Młynarczyk
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia