"Snępowina" i "Drwal" w Hiroszimie

Dwie polskie animacje: "Snępowina" Marty Pajek i "Drwal" Pawła Dębskiego zostaną pokazane w sekcji konkursowej podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Hiroszimie, który odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2012.

Snępowina

Tematem filmu "Snępowina" jest sen, który istniejąc na styku światów ciała i ducha, nie daje się uchwycić ani zbadać. Dzieje się w nas, ale jednocześnie poza nami i dlatego budzi nasz niepokój. We śnie przebywamy w świecie, którego reguły są zmienne, natomiast budzimy się w miejscu, które pozornie możemy kontrolować i które wydaje się przewidywalne. Czasami, jednak nawet tam "coś" nas kontroluje i podejmuje za nas decyzje.

Marta Pajek jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. "Snępowina" jest jej profesjonalnym debiutem, za który 2011 roku zdobyła główną nagrodę w konkursie Anima na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima w Krakowie, główną nagrodę w konkursie krajowym podczas drugiej edycji Se-ma-for Film Festival i Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Tricky Women w Wiedniu.

Drwal

Pomiędzy wielkim bezkresnym oceanem otoczonym ogromnym klifem a lasem sięgającym aż po horyzont, żyje ojciec z małym synkiem. Mężczyzna jest drwalem, synek natomiast jest szczęśliwym z życia chłopcem, który nie widzi świata poza tatą. Wszystko układało się jak w bajce póki ojciec pewnego dnia nie wrócił do domu kompletnie zmieniony.

Animacja "Drwal" została wyprodukowana w 2011 roku przez Fumi Studio. Film zdobywa nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach. Jest laureatem m.in. Srebrnego Lajkonika dla Najlepszej Animacji 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Grand Prix w kategorii filmów studenckich na festiwali OFAFA. Zdobył również Best Design Award w Turynie i wyróżnienie na festiwalach w Indiach i na Słowacji.

pisf.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.06.12, autor: jaco1888)
Dział film
Tagi: Snępowina, Drwal
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia