Kino Świat liderem polskiego box office'u w 2010 roku

Odbywające się w dniach 7-9 grudnia w Zamościu jubileuszowe - XXX Forum Wokół Kina zostało zdominowane przez KINO ŚWIAT. Firma otrzymała na finałowej gali większość wyróżnień - przyznawanych dystrybutorom polskich filmów, które osiągnęły najlepsze wyniki frekwencyjne.

Nagrodzone filmy:
ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA - przebojowa polska komedia, którą w polskich kinach zobaczyło już ponad 573 tys. widzów, otrzymała za swój wynik Srebrny Bilet. To samo wyróżnienie przypadło RANDCE W CIEMNO, mogącej poszczycić się podobnym sukcesem – 670 638 widzów od dnia premiery.
Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem - Platynowym Biletem - utytułowano najpopularniejszy polski film 2010 roku - ŚLUBY PANIEŃSKIE, który do tej pory zgromadził w kinach 982 001 widzów! ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA i ŚLUBY PANIEŃSKIE wciąż można oglądać na ekranach kin.
Forum Wokół Kina to cykl odbywających się dwa razy do roku imprez branży kinowej. Ich program obejmuje prezentacje najnowszej oferty dystrybutorów filmowych, spotkania i dyskusje tematyczne zwieńczone ceremonią wręczenia Złotych Biletów.

Produkcja filmów fabularnych i ich dystrybucja, to obok produkcji promów kosmicznych, najbardziej ryzykowny rodzaj działalności gospodarczej. Chcemy nagradzać tych, którzy podejmą to ryzyko - stwierdził w swoim przemówieniu prezes Stowarzyszenia "Kina Polskie" Zbigniew Żmigrodzki.

ip/ Kino Świat

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.12.10, autor: redakcja)
Dział film
Tagi: Kino Świat, Forum Wokół Kina
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia