Adaptacja bestsellerowej powieści Jo Nesbø trafi w kinach od 25 maja

Stieg Larsson znalazł godnego następcę. Jest nim Jo Nesbø, okrzyknięty przez krytyków nowym królem skandynawskiego kryminału. 25 maja na ekranach kin zagoszczą „Łowcy głów”, adaptacja bestsellerowej powieści pisarza, która na Starym Kontynencie pobiła niedościgniony jak dotąd rekord otwarcia ekranizacji hitu „Millenium – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Powieści kryminalne Jo Nesbø odniosły niebywały międzynarodowy sukces zachwycając zarówno krytyków i wydawców, jak i rzesze czytelników. Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków, ich wydania ukazały się w 140 krajach, a w samej Norwegii sprzedano blisko 2 miliony egzemplarzy. Nesbø zdobył niezliczone nagrody literackie i dziś jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy tego gatunku. Czytelnicy norweskiego dziennika Dagbladet przyznali jego książkom niekwestionowane pierwsze miejsce w rankingu najlepszych norweskich kryminałów wszechczasów. Wszystkie z ośmiu napisanych przez niego kryminałów znalazło się w pierwszej trzynastce, z czego trzy zajęły najwyższe pozycje. Ponadto książki Nesbø pięciokrotnie wygrywały nagrodą dla Kryminału Roku oraz prestiżowy Szklany Klucz przyznawanym corocznie najlepszemu skandynawskiemu kryminałowi.

W Wielkiej Brytanii pisarz zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów i zyskał entuzjastyczne recenzje, między innymi w dzienniku The Guardian, który porównuje go do samego Stiega Larssona. Równocześnie Nesbø jest jednym z zaledwie dwóch nieanglojęzycznych autorów na liście brytyjskich bestsellerów. „Łowcy głów” to pierwszy kryminał Nesbø spoza sagi o inspektorze Harrym Hole’u. Książka ukazała się w 2008 roku i zyskała bardzo przychylne opinie krytyków. „Łowcy głów” zostali wydani w 40 krajach, między innymi w Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii.

Filmowa wersja „Łowców głów” to wielki przebój europejskiego kina, porównywany przez amerykańskich krytyków do najlepszych filmów braci Coen, Davida Finchera i Quentina Tarantino. Debiutując w rodzimych kinach, sensacyjni „Łowcy głów” pobili rekord otwarcia niedoścignionej jak dotąd na Starym Kontynencie ekranizacji bestsellera „Millenium – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. W jednej z kluczowych ról wystąpił charyzmatyczny gwiazdor serialu „Gra o tron” – Nikolaj Coster-Waldau.

Roger Brown (Aksel Hennie) prowadzi podwójne życie. Oficjalnie jest wziętym headhunterem, który rekrutuje fachowców na najwyższe stanowiska. Adrenalinę i duże pieniądze zapewniają mu brawurowe kradzieże dzieł sztuki. Jednak pewnego dnia błyskotliwy złodziej spotyka na swojej drodze wyjątkowo niebezpiecznego przeciwnika (Nikolaj Koster-Waldau). Zaszokowany Roger musi desperacko walczyć o życie… i ukochaną kobietę.
 

"Dawno nie było tak ekscytującego thrillera." REEL FILM REVIEWS

"Jeśli lubisz być wciśnięty w fotel, ze szczęką opadniętą do ziemi, pokochasz ten film!" SLASHFILM

"Zaskakuje od początku do końca." AT THE MOVIES

"Jeśli szukasz świeżości w thrillerze, obejrzyj „Łowców głów" FILMOPHILIA

Polski zwiastun filmu można obejrzeć na kanale KINO ŚWIAT na Youtube:

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.05.12, autor: irka)
Dział film
Tagi: łowcy głów, kino, zapowiedź, film
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia