"Czy da się przechodzić przez ściany? Niezwykłe możliwości kwantowego świata" już w księgarniach

Czy umiesz sobie wyobrazić rzeczywistość, w której jeden przedmiot znajduje się w kilku miejscach naraz, w której dwie cząstki oddalone o tysiąc kilometrów natychmiast na siebie oddziałują, w której ściany nie są barierami... Ten tajemniczy świat, tak sprzeczny z naszą intuicją, odkrywa przed nami fizyka kwantowa!

Często jesteśmy przekonani, że dziedzina ta jest potwornie trudna i że nie da się jej pojąć bez znajomości skomplikowanych wzorów czy podstaw nauk ścisłych. Francuski fizyk Julien Bobroff udowadnia jednak, że aby zrozumieć mechanikę kwantową, potrzeba jedynie szczypty wyobraźni, a do pokazania rzeczywistości kwantowej przydają się... metafory.

Dzięki fenomenalnym opisom zjawisk zawartym w tej książce "zobaczysz" nawet najbardziej skomplikowane procesy fizyczne. W zobrazowaniu zagadnień pomogą ci dodatkowo rysunki sześciorga wybitnych ilustratorów, którzy współpracowali z autorem. Niemożliwe stanie się możliwe? Przekonaj się sam.
"Czas zatem fascynującą wyprawę do świata kwantów. W każdym rozdziale odkryjecie nowe pojęcie i poznacie jego praktyczne zastosowanie. Opiszę dla was także kilka przeprowadzonych ostatnio eksperymentów laboratoryjnych: gigantycznego kota Schrödingera, nadprzewodnik działający w temperaturze pokojowej, komputer kwantowy, a nawet rudzika w stanie splątania! Muszę was jednak uprzedzić, że nasza podróż będzie momentami wymagająca, więc być może od czasu do czasu poczujecie się zniechęceni lub zagubieni. Ale gra jest warta świeczki. Poznacie bowiem najbardziej niezwykłe zjawiska, jakie kryje natura. A więc w drogę!"

fragment książki

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.01.2022, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Feeria, Julien Bobroff, Czy da się przechodzić przez ściany? Niezwykłe możliwości kwantowego świata
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Rolling Stones
2
Kasabian
3
Bring Me The Horizon
4
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
5
Sienna Spiro
6
Suki Waterhouse
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Thomas Kail
2
Sébastien Vaniček
3
Gabriele Muccino
4
Christopher Nolan
5
Soleen Yusef
6
Stéphane Demoustier
7
Quentin Dupieux
8
Bart Schrijver
9
Olivia Wilde
10
Yann Gozlan
1
Marcel Moss
2
Dot Hutchison
3
Charlotte McConaghy
4
Franziska Gansler
5
Magdalena Buraczewska-Świątek
6
Elin Anna Labba
7
Stephen King
8
Sonia Rosa
9
Kevin Rudd
10
Patryk Szulc
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia