Festiwal Improwizacji Teatralnej JO!

Powracamy po rocznej przerwie z czwartą edycją Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! – tęskniliście? My bardzo! Tym razem przygotowaliśmy dla Was w całości polski, trzydniowy festiwal.

Co to za impreza? Po pierwsze – festiwal, czyli kilkudniowy przegląd wszystkiego, co najlepsze w naszej dziedzinie sztuki.

Po drugie – improwizacji, czyli nie mamy scenariusza. Aktorzy na żywo na scenie, w oparciu o sugestie publiczności, tworzą zaskakujące, pełne sytuacyjnego humoru historie.

Po trzecie – teatralnej – przeważnie sztuki bardziej komediowej niż dramatycznej, ale zawsze dobrze zagranej i pełnej emocji.

23.07. (piątek), godz. 19:00
SHOW OTWARCIA

24.07. (sobota), godz. 18:00
Thornet
Bez Wyjścia feat. Tomasz Marcinko
Lotus: Oranżada na miejscu, Dwie Siostry, Walentynowicz i Jego Brat
Impy + Wojciech Tremiszewski

25.07. (niedziela), godz. 18:00
Grupa Ludzi
Siedem Kobiet w Różnym Wieku
Dynastia Improwizowana
Wielki Finał

Dla stałych bywalców przygotowaliśmy trzydniowe karnety, istnieje oczywiście możliwość zakupienia biletów jednodniowych. Nie wiesz co wybrać? Przyjdź w piątek i przekonaj się, że warto zostać z nami przez cały weekend!

Sprzedaż biletów i karnetów rusza 23 czerwca!
Przedsprzedaż do 15 lipca (ulgowe/normalne):
Bilety na piątek 20/25zł
Bilety na sobotę 25/30zł
Bilety na niedzielę 25/30zł
Karnety 55/65zł

Ceny po 15 lipca:
Bilety na piątek 25/30zł
Bilety na sobotę 30/35zł
Bilety na niedzielę 30/35zł
Karnety 65/75zł

Piątkowe SHOW OTWARCIA to szalony przegląd wszystkiego, co czeka nas na Festiwalu. Zobaczycie artystów ze wszystkich grup i teatrów, które wystąpią w sobotę i niedzielę. Wciągniemy ich w wir inspiracji i pomysłów, by wspólnie pokazać Wam, jak nam minął czas od poprzedniej edycji JO!

W sobotę zaprezentujemy Wam cztery różnorodne spektakle. Rozpoczniemy Thornetem – bydgosko-gdyńsko-toruńsko-warszawskim projektem grającym science-fiction. Zabiorą nas do odległych, niezwykłych światów pełnych niesamowitych stworzeń, technologii i całkowicie zwyczajnych problemów.

Z dalekiej podróży wrócimy do zamkniętego pomieszczenia wraz z Bez Wyjścia. Gosia Tremiszewska i Alan Pakosz, wsparci przez Tomasza Marcinko, pokażą nam format No Exit, w którym aktorzy przez cały spektakl grają jedną scenę w jednej i tej samej przestrzeni.

Po przerwie sceną zawładnie Lotus, czyli wspólny spektakl trzech duetów: wrocławskiej Oranżady na miejscu, bydgoskich Dwóch Sióstr i toruńskiego Walentynowicz i Jego Brat. Wieczór zakończy spektakl geeków z grupy Impy, którzy razem z Wojtkiem Tremiszewskim (ex-Spadkobiercy, Kabaret LIMO) zaczerpną pełnymi garściami ze swojego bogatego doświadczenia w graniu sesji RPG.

Niedzielę rozpocznie klasyk klasyków. Krakowska Grupa Ludzi wystawi Harolda – wzór metra z Sèvres wśród formatów impro. Po nich scenę przejmie polski towar eksportowy – Siedem Kobiet w Różnym Wieku. Dziewczyny szturmem zdobyły międzynarodowe uznanie, grały m.in. na festiwalach w Atenach, Barcelonie, czy Australii. W drugim secie przeniesiemy się do świata blichtru, sławy i wielkich pieniędzy. Warszawska Dynastia Improwizowana zaprezentuje 14 283 odcinek swojej opery mydlanej. Festiwal zakończymy tradycyjnie Wielkim Finałem, w którym przedstawiciele wszystkich grup zagrają wspólny, unikatowy spektakl. Stali bywalcy na pewno będą pytać, co pokażemy po Space Operze (2018) i Thanosie (2019), ale ta niespodzianka zostanie ujawniona dopiero na scenie!

Podczas całego festiwalu akompaniował nam będzie doskonale znany artusowej publiczności Sebastian Zawadzki – polski pianista i kompozytor, na stałe zamieszkały w Kopenhadze. Jest znany ze swoich autorskich albumów oraz komponowania muzyki filmowej. W jego twórczości można znaleźć inspiracje muzyką klasyczną, elektroniczną oraz jazzową. Jego udział w JO! to gwarancja, że wszystkie spektakle będą miały doskonałą oprawę muzyczną!


Wydarzenia towarzyszące

Piątek, 22:00, Dwa Światy
Impro Hyde Park - mała scena festiwalu
wstęp - z karnetem darmowy, dla pozostałych 10zł

Sobota, 23:00, Dwa Światy
Impro Music Jam
wstęp - z karnetem darmowy, dla pozostałych 10zł

Niedziela, 12:00, Parter
Panel dyskusyjny "Inkluzywność i różnorodność w polskim środowisku impro"
wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.07.21, autor: blackrose)
Tagi: Festiwal Improwizacji Teatralnej JO!,Toruń
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Berry-Dee Christopher
2
David Hatcher Childress
3
Terry Pratchett
4
Michael Katz Krefeld
5
James Marlon
6
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
7
Susan Elizabeth Phillips
8
Nadia Sawczenko
9
Nils Thorsen
10
Hanni Munzer
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia