Rapowana Osiecka

Rapowana Osiecka jest jeszcze mocniejsza, a jazzowy sznyt to ukłon dla jej muzycznych fascynacji i ich ukochanego stylu -  Bibobit publikuje najnowszy singiel i pyta “Co to za czas”. 

Utwór „Co to za czas” z tekstem Agnieszki Osieckiej zyskuje na aktualności nie tylko ze względu na swoje mocne i ponadczasowe przesłanie, ale także dzięki współczesnej oprawie muzycznej, garściami czerpiącej z hip-hopowej stylistyki.

„To tekst, który od początku bardzo mnie uderzył. Z jednej strony to opowieść o formatowaniu ludzi, ich nawyków - o tym, że wystarczy dawać niewiele, aby uśpić ludzki instynkt zdobywcy, poszukiwacza głębszego sensu i swojej tożsamości. Wielu ludzi temu ulega, ponieważ wystarcza im wygoda - a taką szarzyznę łatwiej okiełznać.
Ja widzę w tym utworze jeszcze jedno ważne pytanie o to jaką rolę pełni dzisiaj artysta? "Opium dla mas"? A może, jeśli chcesz coś więcej wzbudzać w ludziach to pozostanie po Tobie "tylko sceny kurz”? Bo to masy i algorytmy podejmują decyzję co się stanie z twórcą!
Chcieliśmy „ugryźć” ten utwór zupełnie inaczej - odnieść się do aktualności. Powstał więc modern  jazzowy instrumental, do którego postanowiłem zarapować. Dodatkowo wymyśliliśmy refren, który opiera się o tytułowe słowa" Co to za czas", które de facto pierwotnej wersji w tekście nie padały - tego nie ma w oryginale”. - opowiada lider Bibobit, Daniel Moszczyński

Bibobit/Osiecka to projekt, który swój początek miał na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w ramach festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Świetne przyjęcie spektaklu „Stan podgorączkowy” zaowocowało dołączeniem na stałe do repertuaru teatru, a przygotowana na tę okazję muzyka, w czasie pandemii, zyskała swoją studyjną odsłonę, która wkrótce pojawi się na albumie. Wcześniej moglibyśmy już usłyszeć trzy single promujące płytę Bibobit/Osiecka: „Rozmowa poety z komornikiem”, „Życie nie stawia pytań” i „Księżyc Frajer”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.03.2021, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Rapowana Osiecka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Bring Me The Horizon
3
The Rolling Stones
4
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
5
Sienna Spiro
6
Suki Waterhouse
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Quentin Dupieux
2
Sang-il Lee
3
Gabriele Muccino
4
Bart Schrijver
5
Christopher Nolan
6
Stéphane Demoustier
7
Thomas Kail
8
Sébastien Vaniček
9
Soleen Yusef
10
Olivia Wilde
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia