Duet Bicep przedstawia krążek "Isles"

"Isles" to drugi album pochodzącego z Belfastu, związanego z Londynem duetu Bicep. Premiera już 22. stycznia 2021 roku.

Matt McBriar i Andy Ferguson, zadebiutowali w 2018 roku znakomitym krążkiem zatytułowanym po prostu "Bicep". O swym dziele mówią: "to migawka w czasie" - kompozycje z albumu powstawały nie tylko z myślą o albumie, ale też o wykonaniach koncertowych. "Płyta to wersja home listening, a na żywo całość zabrzmi znacznie, znacznie ciężej" - mówi Matt.

Znaczący jest także tytuł wydawnictwa. "Mamy silne mieszane emocje, związane z dorastaniem na wyspie" mówią muzycy. "To uczucie typu "chcesz uciekać i chcesz wracać". Dla mieszkańców Belfastu rozmowa o społecznościach i tożsamościach nie jest prosta. . "To zawsze był dla nas trudny"", mówi Matt. "Nie jesteśmy religijni, ale mamy różny religijny background. (... ) zawsze uważaliśmy, że jedną z rzeczy, które uwielbiamy w muzyce tanecznej, to możliwość uwolnienia się od mówienia o tych rzeczach".

Ukształtowały ich nocne imprezy w kultowym klubie "Shine" w Belfaście: "Wchodziłęś tam i na parkiecie bawili się ludzie z obu stron barykady, tańczyli, przytulali się. A tydzień później walczyli na ulicy" - wspomina Matt. do dziś tamte dni wpływają na ich pracę.

Na najbardziej surowych kawałkach "Isles" nadal czuć race'owego ducha. "To było jak uderzenie młotkiem w głowę: albo intensywne, konretne Italo podbite electro, albo agresywne techno".
Od kilkunastu lat twórcy Bicep mieszkają jednak w Londynie - kulturowym tyglu, dzięki któremu poszerzyli swoje muzyczne horyzonty. Czy hinduski wokal dobiegający z odległego dachu, czy bułgarski chór słyszany przelotem z przejeżdżającego samochodu, czy też tureckie hity, sprawdzane na Shazam w kolejce po kebaba - te dźwięki nie pozostałī bez wpływu na kształt "Isles".
Singiel "Apricots" to przykład tego uważnego nasłuchu. Samplując głosy tradycyjnych malawijskich pieśniarzy nagrane przez etnomuzykologa Hugh Tracey'a w 1958 roku i wydane za pośrednictwem wytwórni Beating Heart oraz występ bułgarskiego państwowego chóru The Bulgarian State Radio & Television, i zestawiając te próbki z ciepłymi syntezatorowymi brzmieniami i beatami, Bicep przypominaj ducha rave'u z lat 90 jednocześnie przywołując coś utraconego lub zapomnianego. Towarzyszący mu film, został wyreżyserowany przez Marka Jenkina, który niedawno zdobył nagrodę BAFTA 2020 w kategorii "Outstanding Debut by a British Director" za film "Bait".
Przypominamy, że już w marcu Bicep odsłonili pierwsze karty wypuszczając świetnie przyjęty utwór "Atlas", o którym recenzent Resident Advisor pisał "to muzyka, która współgra z tobą, gdy próbujesz zatańczyć swoje lęki".

Światową rozpoznawalność Bicep zyskali na długo przed wydaniem swojego autorskiego materiału - za sprawą bloga "FeelMyBicep", który prowadzili od 2008 roku i serii klubowych imprez i DJ-skich setów pod tą samą marką. Ich pierwszy krążek dla Ninja Tune dotarł do TOP 20 brytyjskiej listy przebojów i przez magazyn Mixmag został wybrany "Albumem Roku".

Bicep są również ambasadorami Youth Music, organizacji charytatywnej działającej na rzecz zmiany życia młodych ludzi poprzez muzykę i produkcję muzyczną.

"Isles" ukaże się fizycznie i cyfrowo. Za okładkę albumu odpowiada Studio Degrau, twórcy artworku do pierwszego albumu duetu.

Lista utworów:

1. Atlas
2. Cazenove
3. Apricots
4. Saku (Feat. Clara La San)
5. Lido
6. X (Feat. Clara La San)
7. Rever (Feat. Julia Kent)
8. Sundial
9. Fir
10. Hawk (Feat. Machìna)

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.01.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Bicep, Isles, premiera 2021
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia