56. Jazz nad Odrą już 20 kwietnia

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na siedem dni koncertów, całonocnych jam session, wystaw, spotkań oraz występów w plenerze.

Wrocławski festiwal na przestrzeni ostatnich lat przeszedł kilka znaczących zmian, które wpłynęły na jego formę, zasięg oraz publiczność. W 2015 roku (51. edycja) pojawił się nowy dyrektor artystyczny – Leszek Możdżer, jeden z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów dołączył do Rady Jazzu, aby wspólnie programować różnorodny, śmiały line-up. Format festiwalu rozszerzono o występy plenerowe. Od dwóch lat oprócz wydarzeń biletowanych, przed Impartem pojawia się scena, która prezentuje młode zespoły i wielkie gwiazdy zupełnie za darmo. Konkurs na Indywidualność Jazzową ponownie stał się trampoliną do pierwszych sukcesów młodych artystów na polskiej scenie jazzowej. Laureaci z ostatnich kilku lat – SKICKI-SKIUK, Adam Jarzmik Quintet czy Weezdob Collective – koncertują, nagrywają i bez kompleksów zajmują należne im w branży miejsce.

Koncert otwarcia w Narodowe Forum Muzyki zagrają Kasia Pietrzko Trio oraz Możdżer, Danielsson Fresco Trio & Holland Baroque. Występ drugiego składu będzie jednocześnie premierą ich nowej płyty „Just ignore it” oraz inauguracją związanej z nią trasy koncertowej.

Z kolei w Impart raz kolejny zobaczymy plejadę gwiazd polskiego i światowego jazzu: China Moses, wokalistka muzyki soul i jazz (a prywatnie córka Dee Dee Bridgewater, niekwestionowanej ikony muzyki jazzowej) Chris Potter mistrz współczesnego saksofonu, którego magazyn „DownBeat” nazwał „jednym z najlepiej badanych (i kopiowanych) saksofonistów na świecie”, EABS z – inspirowaną mitologią słowiańską i demonologią polską – płytą „Slavic Spirits” oraz tajemniczym zestawem gości, czy GoGo Penguin, trio z Manchesteru, którego twórczość opiera się w równym stopniu na wpływach muzyki rockowej, jazzowej, elektronicznej i minimalistycznej.

Nowością festiwalu będzie Scena frytowa JAZZ'off, na której zaprezentują się trzy wszechstronnie muzyczne składy:

Jerry & The Pelican System, Kwaśny Deszcz oraz MALEDIWY: Qba Janicki, Marek Pospieszalski!

Po raz trzeci przed Impartem stanie także, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, scena plenerowa (program pleneru podamy wkrótce), nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących – wystaw, wyjątkowych spotkań, występów w przestrzeni miejskiej oraz obleganych przez publiczność i muzyków nocnych jam sessions!

Szczegółowy program 56. Jazz nad Odrą:
https://jazznadodra.pl/znamy-program-56-edycji-festiwalu-jazz-nad-odra/

Bilety i karnety do nabycia na: www.jazznadodra.pl, www.strefakultury.pl, www.eventim.pl, w sklepach Media Markt w całym kraju oraz kasach stacjonarnych Strefy Kultury Wrocław.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.02.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: 56. Jazz nad Odrą, Wrocław, koncery 2020, Kasia Pietrzko Trio
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia