Konferencja "Nowy, wspaniały człowiek - psychoanaliza, transhumanizm i film"

Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana w Łodzi gorąco zaprasza 10 października 2020 roku na konferencję "Nowy, wspaniały człowiek - psychoanaliza, transhumanizm i film".

„Matka, monogamia, miłość. […] Nic dziwnego, że ci biedni prenowożytni ludzie byli obłąkani, źli i żałośni. Ich świat nie pozwalał im na beztroskę, nie pozwalał im na zdrowie psychiczne, cnoty, szczęśliwość. A te matki i kochanki, te zakazy, na których respektowanie nie byli przecież uwarunkowani, te pokusy i te wyrzuty sumienia w samotności, te wszystkie choroby i nieustające cierpienie w odosobnieniu, ta niepewność i nędza – sprawiały, że targały nimi silne uczucia. A silnie odczuwając (i to na dodatek w samotności, w beznadziejnej izolacji każdej jednostki), jakże mogli zapewnić sobie stabilność?” 

Aldous Huxley

„Nowy wspaniały świat"

Czy w niedalekiej przyszłości ktoś opisze współczesny nam świat słowami Aldousa Huxleya? Czy nowy, ulepszony genetycznie i technologicznie człowiek, będzie nadal potrzebował psychoanalizy? Czy nadal będą potrzebni psychoterapeuci, czy może zastąpi ich sztuczna inteligencja? Czy psychoterapeuci są przygotowani na nowych pacjentów? Czy czeka nas (r)ewolucja?

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o technologicznych zmianach we współczesnym świecie i ich konsekwencjach. Przyjrzymy się im z perspektywy psychoanalitycznej i filozoficznej i zastanowimy się jakie jest ich znaczenie w psychoterapii. W programie planujemy wystąpienia naszych gości, panel dyskusyjny  oraz projekcję i omówienie dwóch, nawiązujących tematycznie, filmów.

W konferencji wezmą udział:

Beata Maciejewska-Sobczak- psychoanalityk PTPa, psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor PTPP. Jest współredaktorką książki wydanej przez wydawnictwo Karnac "Siblings. Envy and Rivalry, Coexistence and Concern."                    
Aleksandra Przegalińska- filozof, futurolog, publicystka, profesor wizytująca w Collective Intelligence na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie  oraz adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka książki „Istoty wirtualne”.

Wojtek Hańbowski- psychoanalityk szkoleniowy w PTPa i ISPHS, członek korespondent Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Kuba Mikurda- filozof, psycholog, reżyser, kierownik Instytutu Nauk o Sztuce w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autor m.in. monografii Szkoły Psychoanalizy w Lublanie.

Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista, publicysta Kwartalnika Przekrój, autor książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, w Radiu TOK FM prowadzi m.in. autorskie audycje „Kwadrans filozofa” i „Godzinę filozofów” oraz - wspólnie z Cvetą Dimitrovą - filozoficzno-psychologiczny podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”.

Szczegółowe informacje podamy niebawem, a już dziś zachęcamy do umieszczenia terminu konferencji w Państwa październikowych planach.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.12.19, autor: blackrose)
Tagi: Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, konferencja, Nowy, wspaniały człowiek - psychoanaliza, transhumanizm i film
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Halsey
2
Miuosh
3
Gomez Selena
4
Various Artists
5
Kesha
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia