V Jarmark Bożonarodzeniowy

V Jarmark już 7 grudnia - Na jarmarkach spotykamy się bardziej kameralnie i po sąsiedzku. Także oferowane tu towary, czy przysmaki często pochodzą od lokalnych rękodzielników i producentów. Kolorowa sceneria, pełna muzyki i tradycyjnych, apetycznych zapachów sprzyja celebrowaniu „magii świąt” z rodziną i znajomymi.

Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych w krajach Europy Środkowej i Zachodniej sięga XIV wieku. U naszych niemieckich sąsiadów są chyba najbardziej popularne, pojawiając się w małych miasteczkach i metropoliach, przy czym w tych ostatnich bywa ich niekiedy nawet po kilkadziesiąt. Wydaje się, że właśnie z Niemiec tradycja przywędrowała do Polski, a my bardzo ją polubiliśmy. Jest bowiem kolejnym sposobem na to, by nieco wydłużyć okres świątecznych przyjemności i może lepszą alternatywą dla zbyt częstych wizyt w centrach handlowych.

Jarmark w Przeźmierowie to także inicjatywa, która powstała z chęci wykreowania przestrzeni serdecznych spotkań lokalnej społeczności wokół pięknych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Mamy w naszej okolicy mnóstwo bardzo zdolnych i twórczych osób, które mają tu szansę pokazać swoje piękne wyroby, lub pochwalić się talentem scenicznym. Co roku zapraszamy lokalnych wystawców do przygotowania stoisk handlowych, organizujemy program występów na scenie oraz część warsztatową.

Tegoroczna V edycja Jarmarku w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godzinach 12 – 19. Kolejnego dnia, w niedzielę 8 grudnia, uzupełni ją seans kinowy dla dzieci i wizyta prawdziwego  Mikołaja z Rovaniemi. Na to ostatnie wydarzenie bilety będą dostępne niebawem.  Zatem atrakcji w mikołajkowy weekend będzie w tym roku cała moc.

Na razie zdradzamy, że oprócz bogatej oferty stoisk z tradycyjnymi wyrobami i jedzeniem oraz świątecznego programu na scenie, przygotowujemy ciekawe warsztaty plastyczne i strefę dla najmłodszych dzieci.

Dokładny program Jarmarku poznamy pod koniec listopada, dlatego zaglądajmy na stronę www.goksezam.pl i obserwujmy plakaty Gminnego Ośrodka Kultury. Wystawców zaś nadal zapraszamy do zgłaszania stoisk: jarmark@goksezam.pl
Regulamin dla wystawców: http://goksezam.pl/pliki/regulaminy/Jarmark2019.pdf

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.11.19, autor: blackrose)
Tagi: V Jarmark Bożonarodzeniowy, Przeźmierowo
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia