Nadchodzi 13. Festiwal Filmowy Pięć Smaków

W ciągu 13 lat Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków stał się jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń w całości poświęconych kinematografiom i kulturze azjatyckiej. Najbliższa edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada 2019 roku w Kinie Muranów oraz w Kinotece. Jak co roku, zabierzemy Was w ekscytującą filmową podróż do Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej.

Podczas 13. edycji odbędzie się znacznie więcej seansów filmowych - projekcje, co najmniej w pierwszej połowie festiwalu, obywać się będą od godzin porannych. Warto więc już teraz pomyśleć o urlopie!

Sprzedaż karnetów potrwa od 5 sierpnia do 20 października lub wyczerpania puli. Kup karnet tutaj: https://www.piecsmakow.pl/karnet.do 

W programie 13. edycji Pięciu Smaków znajdą się:

Nowe Kino Azji - sekcja konkursowa, prezentująca 11 najnowszych i najodważniejszych filmów autorskich regionu. Sekcji tej zazwyczaj towarzyszą żywiołowe spotkania z gośćmi festiwalu i rozmowy dotyczące nie tylko pokazanych filmów, ale także współczesnej kultury, sztuki i kwestii społeczno-politycznych.

Japonia: Out of Focus - kino japońskich peryferii, sekcja prezentująca nowe pokolenie twórców, sięgających po nieobecne w głównym nurcie tematy i estetyki, mających niekonwencjonalne i śmiałe pomysły na wykorzystanie gatunkowych wzorców. Najciekawsze filmy niepokornych artystów, wsłuchanych w rytm życia peryferyjnych miast i przyglądających się problemom młodych bohaterów czy zwykłych rodzin z dala od wielkomiejskiego gwaru. 13. edycja Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków ma status wydarzenia towarzyszącego obchodom setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią a Polską i została objęta honorowym patronatem Ambasady Japonii.

Retrospektywa filmów Fruit Chana, wybitnego twórcy z Hongkongu, którego "Made in Hong Kong", w odrestaurowanej wersji, prezentowaliśmy na Pięciu Smakach 2 lata temu. Twórczość Fruit Chana to nie tylko wybitne filmy, ale także cenny dokument epoki i skomplikowanej relacja Hongkongu z  Chinami, stanowiącej tło jego słynnych trylogii z końca lat 90.: trylogii transformacji i trylogii prostytucji. Jego filmy pozwalają zrozumieć specyfikę Hongkongu oraz emocje jego mieszkańców nie tylko na przełomie wieków, ale także dzisiaj, gdy ulice miasta stały się miejscem gorących protestów społecznych. Retrospektywa towarzyszyć będzie wydaniu nowej książki filmowej pod red. Jagody Murczyńskiej, poświęconej w całości kinematografii Hongkongowi po transformacji w 1997 r. Fruit Chan będzie gościem Pięciu Smaków i w trakcie Festiwalu poprowadzi Masterclass.

Mistrzowie - najnowsze filmy czołowych azjatyckich reżyserów, wybitnych i uznanych twórców często dobrze znanych już pięciosmakowej publiczności. 

Asian Cinerama - sekcja przygotowana we współpracy z Akademią Azjatyckich Nagród Filmowych prezentująca tytuły nagradzane na najważniejszych azjatyckich festiwalach oraz hity azjatyckiego box office'u. Filmy tej sekcji są wyznacznikiem trendów i tematów szczególnie ważnych dla azjatyckiej publiczności.

Kino Grozy - dla wielu widzów najważniejsza noc Festiwalu, maraton prezentujący najnowsze i najstraszniejsze horrory ostatnich miesięcy.

Więcej o programie w Aktualnościach na stronie: https://www.piecsmakow.pl/#festiwalowe
Zapraszamy do śledzenia informacji na Facebooku i subskrypcji naszych newsletterów.

Obok seansów filmowych w trakcie Pięciu Smaków odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym Akademia Azjatycka czyli cykl wykładów poświęconych tematom społeczno-kulturalnym i politycznym w Azji, panele dyskusyjne z twórcami i gośćmi, degustacje kuchni dalekowschodniej i warsztaty.

Podobnie jak w przypadku poprzednich czterech edycji, identyfikacja wizualna 13. Pięciu Smaków oparta jest na dalekowschodnim kalendarzu lunarnym i znakach zodiaku. 2019 to rok Ziemnej Świni (w niektórych krajach Dzika), która jest symbolem powodzenia, bogactwa i sukcesu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 13. Festiwal Filmowy Pięć Smaków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia