Spotkanie z Piotrem Głuchowskim wokół biografii „Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego”

Wydawnictwo AGORA w Warszawie zaprasza 12 września o godz. 19:00 na spotkanie z Piotrem Głuchowskim wokół biografii „Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego”.

Rozmowę poprowadzi Szymon Hołownia.

Wstęp na spotkanie bezpłatny.
Uwaga: Obowiązuje rejestracja. na stronie
bit.ly/Uzurpator-spotkanie
Wejście na spotkanie od ulicy Czerniakowskiej.

O książce:
„Znakomicie napisana, niezwykle wstrząsająca i do bólu prawdziwa, biograficzna opowieść o prałacie Henryku Jankowskim, jego mrocznej stronie i grzechach. Autorzy „Uzurpatora” ostatecznie rozprawiają się z fałszywym mitem „niezłomnego kapelana Solidarności” oraz „pobożnego kapłana”, który wzniesiony został na kłamstwie i pysze za przyzwoleniem wszystkich tych, którzy znali prawdę ale przez lata milczeli. To oni przyczynili się do zbudowania legendy Prałata, czyniąc go nietykalnym. W imię różnych doraźnych korzyści, potrzeb i układów hierarchowie, politycy i ludzie wymiaru sprawiedliwości byli ślepi na to co robił i co działo się wokół proboszcza parafii Św. Brygidy w Gdańsku. Właśnie dlatego żyjący w świecie przepychu i deprawacji Henryk Jankowski mógł czuć się bezkarny. Ta książka wywoła burzę, gdyż wciąż wiele osób nie chce dopuścić do siebie prawdy woląc kultywować w swoich głowach nieprawdziwy mit”.
Tomasz Sekielski

„Bóg strzegł, że to nie Mel Gibson sportretował prałata Jankowskiego, tylko duet Aksamit-Głuchowski – bez retuszu, ze zrozumieniem, bez usprawiedliwienia.
To nie tylko opowieść o wzlocie i upadku kapelana ,,Solidarności’’, ale o Kościele i Polsce za komuny i za wolności, a więc także o nas samych. Fascynująca”.
Adam Szostkiewicz

O autorach:

Bożena Aksamit - reportażystka z Trójmiasta, pisarka, z wykształcenia oceanograf. Była graficzką i autorką w gdańskim oddziale „Wyborczej”. Publikowała w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym” i „Wysokich Obcasach”. Jej ostatni reportaż – „Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?” – wstrząsnął opinią publiczną. Wielokrotnie nagradzana, m.in. za napisaną wspólnie z Piotrem Głuchowskim „Zatokę świń” (najlepsza książka w plebiscycie MediaTory 2016). W 2015 roku ukazała się jej książka o legendarnym transatlantyku „Batory”.
Zmarła 1 lutego 2019 roku w trakcie pracy nad „Uzurpatorem”.

Piotr Głuchowski - z wykształcenia konserwator zabytków, z zawodu redaktor związany od 1990 roku z „Wyborczą”. Reportażysta, laureat konkursu Grand Press i innych. Autor i współautor książek, w tym kryminałów i bestsellerów: „Imperator. Ojciec Tadeusz Rydzyk”, „Karbala”, „Sługi Boże”, „Nic co ludzkie” – powieści inspirowanej scenariuszem filmu „Kler”. W przygotowaniu ma thriller szpiegowski „Ukryta gra”. Urodzony w Warszawie, mieszkał kolejno m.in.: w Toruniu, Sopocie i w stolicy, teraz – na kujawskiej wsi.
Po śmierci Bożeny Aksamit ukończył „Uzurpatora”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.09.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: spotkanie, Piotr Głuchowski, Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miuosh
2
Halsey
3
Kesha
4
Various Artists
5
Gomez Selena
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia