Mistrzowie Polskiego Jazzu: Janusz Skowron

PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja EuroJAZZ zapraszają na kolejne, ilustrowane muzyką na żywo, spotkanie poświęcone dorobkowi wielkich polskich jazzmanów. Bohaterem wieczoru będzie Janusz Skowron.

30.05.2019, godz. 19:00
Janusz Skowron

Wstęp wolny!

Krzesimir Dębski – skrzypek jazzowy
Krzysztof Herdzin – pianista jazzowy
Jerzy Szczerbakow – dziennikarz muzyczny, prowadzenie spotkania.

Janusz Skowron - pianista, keyboardzista, kompozytor. Członek String Connection Krzesimira Dębskiego, Freelectronic Tomasza Stańki, Walk Away oraz zespołów Zbigniewa Namysłowskiego. Karierę rozpoczął w zespole Kazimierza Jonkisza, z którym wystąpił na festiwalu Jazz Jamboree ’80 i nagrał płytę "Tiritaka". Niezwykle szanowany w środowisku, Adam Holzman (muzyk Milesa Daviesa) powiedział o nim "nasz brat z drugiej strony Atlantyku". W dyskografii Janusza Skowrona znajduje się ponad 80 płyt, w tym sygnowana jego nazwiskiem Skowron "Show Live In Buffo" z 1995 roku.

Krzesimir Dębski - skrzypek, kompozytor, aranżer i dyrygent. Założyciel i lider zespołu String Connection. Laureat I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia, 1983) oraz Nagrody Wyspiańskiego (1985). Wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Skrzypka, Kompozytora i Aranżera Roku”. W roku 1985 znalazł się w dziesiątce najlepszych skrzypków jazzowych w ankiecie ”Down Beat”. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. Kanadyjskiej Akademii Filmowej. Skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów i seriali telewizyjnych (Kingsiz, Stara Baśń, Na dobre i na złe).

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, wykładowca akademicki Ma na swoim koncie m.in. występy z orkiestrą (Błękitna Rapsodia G. Gershwina, Koncert a-moll E. Griega, własne Concertino na fortepian i orkiestrę); nagrania muzyki kameralnej dla Bayerische Rundfunk w Monachium. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005 r. Obecnie prowadzi jazzowe trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Mistrzowie Polskiego Jazzu, Janusz Skowron, PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Dani de la Orden
5
Joseph Kosinski
6
David Marqués
7
Michael Dweck, Gregory Kershaw
8
Blandine Lenoir
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Thomas Orchowski
2
Juan Gómez-Jurado
3
Marcin Mortka
4
Anya Niewierra
5
Uketsu
6
Eric-Emmanuel Schmitt
7
Ryan Holiday
8
Isabel Allende
9
Piotr Chomczyński
10
Keigo Higashino
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia