Summer Dying Loud 2019

Summer Dying Loud powraca! Tradycyjnie już w drugi weekend września MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim wypełni się fanami ciężkich brzmień. Będą oni panować tam niepodzielnie aż przez trzy dni. W tym czasie przez scenę festiwalu Summer Dying Loud przewinie się kilkadziesiąt zespołów. 

Pierwszym potwierdzonym headlinerem, który wystąpi na Summer Dying Loud będzie Triptykon. Jego lider - Tom „Warrior” Fischer to bezkompromisowy artysta, który ze swoją grupą kontynuuje to co przed laty rozpoczął w kultowym Hellhammer, a później rozwijał w niemniej uznanym Celtic Frost. Po zakończeniu działalności tego ostatniego, zaproponował - mające wielu zwolenników w Polsce - mistrzowskie połączenie muzyki doom z elementami black metalu.

Obok pierwszego z headlinerów poznaliśmy też trzy polskie zespoły, które we wrześniu pojawią się na Summer Dying Loud. Entropia, Voidhanger i Major Kong są najlepszym dowodem na to, że ciężka, gitarowa muzyka ma się w naszym kraju co najmniej dobrze.

Entropia to autorzy jednej z najlepszych metalowych płyt 2018 roku. Nagrali album totalny, którym wyprzedzają konkurencję o lata świetlne. Jak przystało na wiecznych tułaczy szukających własnego brzmienia, przy żadnym pomyśle nie zostają na dłużej. W ten sposób proponują słuchaczom przyprawiający o zawrót głowy psychodeliczny lot w nieznane wymiary świadomości. Do tej pory nikt nie grał u nas takiej muzyki.

Świetną - kłaniającą się w pas m.in. klasykom z Venom - płytę przedstawił w ubiegłym roku też śląski Voidhanger. „Dark Days of the Soul” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów obskurnego i wulgarnego metalu. Zyklon, Warcrimer oraz Priest kontynuują na niej swoją mizantropijną i pełną brudu poetykę, w której od lat nie mają sobie równych w Polsce.

Ostatni z ogłoszonych zespołów - Major Kong - to z kolei pierwsza liga polskiej sceny stonerowej. Instrumentalne trio z Lublina to koncertowy potwór jedną nogą tkwiący w klasyce i kłaniający się dorobkowi gigantów m.in. z Black Sabbath, a drugą zanurzony w gęstym brzmieniu sceny sludge metalowej. Major Kong pokazuje, że prosta kombinacja trzech instrumentów to pole, które wciąż pozwala pokazać coś oryginalnego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.02.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Summer Dying Loud 2019, Entropia, Triptykon
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Mrozu
2
Jones Norah
3
Platt Ben
4
Czornyj Max
5
Kapral Zajączek
6
Wasio
7
Lor
8
Rani Hania
9
Black River
10
Łopatniuk Paulina
1
Antonin Baudry
2
Jean-Luc Godard
3
Frederic Tellier
4
Roxann Dawson
5
A.B. Shawky
6
Perry Lang
7
Constanze Knoche
8
Lee Cronin
9
Jenny Gage
10
Brady Corbet
1
Anna Gryszkówna
2
Witold Gombrowicz
3
Jakub Skrzywanek (reż.)
4
wg Jarosława Iwaszkiewicza
5
Aleksander Fredro
6
Jagoda Skowron, Jan Nowara
7
Aldona Figura (reż.)
8
Stanisław Moniuszko
9
wg Philipa Barry`ego
10
Piotr Ratajczak (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia