Premiera książki Grzegorza Kalinowskiego

Już 20 października zapraszamy na nietypowe spotkanie premierowe związane z powieścią „Śledztwo ostatniej szansy” Grzegorza Kalinowskiego. Podczas Festiwalu Wódki i Zakąski będzie można usłyszeć fragmenty książki w interpretacji Macieja Jabłońskiego, autor opowie o szpiegach i śledczych, także o barach, szynkach, restauracjach i kawiarniach przedwojennej Warszawy.

„Mężczyzna w alkoholowym archipelagu przedwojennej Warszawy” – tak zostało zatytułowane spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim. Nie przez przypadek. Podkomisarz Kornel Strasburger, główny bohater „Śledztwa ostatniej szansy”, to szef Brygady XI Specjalnej Urzędu Śledczego w alkoholu topiący smutki po odejściu ukochanej. Dostaje sprawę, której rozwiązanie jest jedyną szansą, aby wraz ze swoimi ludźmi nie został zesłany na prowincję.

Strasburger ma odpowiedzieć na pytanie, kto odpowiada za mnożące się zamachy na wybitnych polskich konstruktorów. Kolejni zdrajcy w sztabie generalnym, gospodarze modnych salonów, a może żydowscy komuniści, z których Sowieci stworzyli oddział dywersyjny? By rozwiązać tę sprawę podkomisarz musi raz po raz przekraczać granice prawa, poznać najskrytsze sekrety warszawiaków, zbadać historię własnej rodziny i ludzi bardziej tajemniczych niż chasydzi oraz poznać największe tajemnice wywiadu. To, co kryje się za zamachami, zaskoczy wszystkich!

Grzegorz Kalinowski to autor powieści kryminalnych i sensacyjnych osadzonych w realiach II Rzeczypospolitej, m.in. „Śmierć frajerom” i „Pogromca grzeszników” (nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru; pierwsza część przygód Kornela Strasburgera). W przeszłości był korespondentem wojennym w Jugosławii i na Litwie oraz komentatorem sportowym. Miłośnik i znawca międzywojennej Warszawy.

Festiwalu Wódki i Zakąski to wydarzenie, którego misją jest propagowanie najlepszych tradycji kulinarnych i gorzelniczych naszego kraju oraz nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych. Goście będą mogli spróbować trunków od kilkudziesięciu wystawców alkoholi, czeka na nich także strefa gastronomiczna z wyjątkowymi przekąskami, a także pokazy i prezentacje kulinarne i barmańskie.

„Mężczyzna w alkoholowym archipelagu przedwojennej Warszawy” – nietypowa premiera powieści Grzegorza Kalinowskiego

20 października, sobota, godz. 12.30, Festiwal Wódki i Zakąski, Reduta Banku Polskiego, Warszawa, wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.10.18, autor: gaba)
Dział literatura
Tagi: Premiera książki Grzegorza Kalinowskiego
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Domagała Paweł
2
Koteluk Mela
3
Abradab
4
Zaryan Aga
5
Imagine Dragons
6
Tęskno
7
Turnau Grzegorz
8
Ostry, Bezimienni
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Sam Levinson
2
Jafar Panahi
3
Seung-wan Ryoo
4
Marcelo Martinessi
5
David Lowery
6
Gustav Moller
7
Rainer Sarnet
8
Erik Poppe
9
Meryem Benm'Barek-Aloisi
10
Assaf Bernstein
1
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
2
Gabriela Zapolska
3
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Rodion Szczedrin
6
Michaił Bułhakow
7
Jarosław Murawski
8
Dale Wasserman
9
Hanoch Levin
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia