Pokaz filmu "Czuję się świetnie" w DCF we Wrocławiu

Aby uczcić pamięć Kory DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu zaprasza 21 września o godz. 18:30 na film “Czuję się świetnie” w reżyserii Waldemara Szarka. Film miał swoją premierę w 1983 roku.

Zdjęcia były realizowane na przestrzeni kilku miesięcy w tym samym roku. Jest to fabularyzowany dokument o najpopularniejszym polskim zespole rockowym lat 80., który w pewien sposób kreuje także obraz rodzimej subkultury muzyki młodzieżowej.

Lato 1983 roku. Popularna grupa rockowa Maanam z solistką Korą odbywa tournée po Polsce. Kamera wyławia co ciekawsze i pikantniejsze fragmenty trasy koncertowej.  Głównymi postaciami "Czuję się świetnie" są oczywiście Kora i Marek Jackowscy - charyzmatyczna wokalistka oraz lider i kompozytor większości piosenek grupy, którzy byli wówczas małżeństwem. Ona opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i fascynacjach literacką klasyką, on zwierza się z niepokojów dotyczących przyszłości, kiedy będzie musiał rozstać się z rockiem.

Doskonałe zdjęcia, żywa narracja i liczne momenty humoru, a nawet ironii. Produkcja z perspektywy czasu nabiera wartości jako obraz świata muzyki tamtej niezwykłej epoki.

Przed seansem odbędzie się krótka prelekcja Macieja Szabatowskiego, dziennikarza muzycznego Radia RAM.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.09.18, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Pokaz filmu, Czuję się świetnie, Wrocław, DCF, Waldemar Szark, Kora
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
David Gilmour
2
White Lies
3
OMD
4
Robert Plant
5
Paradise Lost
6
Orbit Culture
7
Dropkick Murphys
8
Richard Ashcroft
9
Twenty One Pilots
10
Dance Gavin Dance
1
Agnieszka Holland
2
Michał Kwieciński
3
Paweł Podolski
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
10
Genki Kawamura
1
Renata Kuryłowicz
2
Agata Kunderman
3
Elizabeth B. White
4
Freida McFadden
5
Rina Kent
6
Grażyna Molska
7
Olga Rudnicka
8
Chisako Wakatake
9
Jagoda Wochlik
10
Colm Tóibín
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia