43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Kino plenerowe na Placu Grunwaldzkim

Filmy pełnometrażowe nagradzane w Gdyni, a także najlepsze polskie krótkie metraże ostatnich lat będzie można oglądać w kinie plenerowym na Placu Grunwaldzkim pomiędzy Teatrem Muzycznym w Gdyni a Gdyńskim Centrum Filmowym od 17 do 22 września 2018 roku. Na pokazy zapraszają Festiwal Polskich Filmów Fabularnych oraz Telewizja Kino Polska. Wstęp wolny.

Uczestnicy Festiwalu, mieszkańcy Gdyni i Trójmiasta oraz turyści będą mogli obejrzeć nagrodzone Złotymi Lwami filmy: „Bogowie” (2014) w reżyserii Łukasza Palkowskiego, „Body/Ciało” (2015) w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz „Ostatnia rodzina” (2016) Jana P. Matuszyńskiego. Obok nich w programie pleneru znalazły się również nagrodzony Srebrnymi Lwami film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (2015) Janusza Majewskiego oraz laureat Nagrody Publiczności, film „80 milionów” (2011) Waldemara Krzystka. Plenerowe pokazy filmów pełnometrażowych wypełnią festiwalowe wieczory, od poniedziałku do piątku, zawsze od godziny 20.00.

Na sobotę przygotowano aż trzygodzinny blok filmów krótkometrażowych. Otwiera go najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, czyli „Nic nowego pod słońcem” (2017) w reżyserii Damiana Kocura. Widownia zgromadzona na Placu Grunwaldzkim w Gdyni będzie mogła również obejrzeć „Najpiękniejsze fajerwerki ever” (2017) Aleksandry Terpińskiej, nagrodzony w Cannes i doceniony również przed rokiem w Gdyni.

Sobotni plener filmowy to również okazja, by zobaczyć wybrane krótkie metraże, doceniane na festiwalach w Polsce i za granicą, wyprodukowane przez Gdyńską Szkołę Filmową. Będą to filmy: „Dzień babci” (2015) w reżyserii Miłosza Sakowskiego, „Koniec widzenia” (2017) Grzegorza Mołdy oraz „Pola” (2017) Edyty Rembały. Szkoła Wajdy zaprezentuje natomiast dwa dokumenty: nominowany do Oscara© film Renaty Kopacz „Joanna” (2013) oraz „Supejednostkę” (2014) Teresy Czepiec.

Współorganizatorem pleneru filmowego podczas 43. FPFF jest Telewizja Kino Polska. Na wszystkie pokazy wstęp będzie wolny. Plener na Placu Grunwaldzkim jest przedłużeniem Kina Letniego Telewizji Kina Polska, które podczas wakacji działało w Orłowie w Gdyni.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.09.18, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, kino plenerowe
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia