"Człowiek bez pamięci" - thriller oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Kim Young-ha

"Człowiek bez pamięci" to thriller kryminalny, oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Kim Young-ha (Czarny kwiat, Imperium świateł, Mogę odejść, gdy zechcę). W ciągu 5 dni od premiery film zdobył milion widzów, stając się jednym z najbardziej kasowych thrillerów koreańskiego box office. Główną rolę w filmie zagrał Kyung-gu Sol który za Człowieka bez pamięci otrzymał 2 nagrody dla najlepszego aktora (Korea Film Reporters Association Film Awards oraz Director's Cut Awards).

„A Murderer’s Guide to Memorization” opowiada historię chorego na Alzheimera byłego seryjnego mordercy, który kiedyś zabijał ludzi dla przyjemności. Ostatnie dwadzieścia pięć lat spędził żyjąc spokojnie u boku adoptowanej córki, która była dzieckiem jego ostatniej ofiary. Sielanka zmienia się w koszmar, gdy w mieście pojawia się kolejny młody seryjny morderca. Kiedy bohater dowiaduje się, że zabójca próbuje uwieść jego córkę, postanawia dokonać ostatniej zbrodni, jednocześnie walcząc z pogarszającą się pamięcią.

Powieść opublikowana w 2013 roku z miejsca zdobyła uznanie krytyków i stała się najchętniej czytaną książką w Korei.

Wizualna uczta.
Kdramacache

Niesamowicie ciekawa historia.
Shin-yeon Won London Korean Links

Krwawy, inteligentny, intensywny i rozdzierający serce.
Karina Adelgaard Heaven Horror

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.06.18, autor: gaba)
Dział film
Tagi: Człowiek bez pamięci - thriller oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Kim Young-ha
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia