Jury Konkursu Filmów Fabularnych 11. Wisły

Zdobywcę Grand Prix Konkursu Filmów Fabularnych 11. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Rosji wybierze Jury w składzie: Przewodniczący, uznany krytyk filmowy Wiktor Matizen, wybitna aktorka filmowa i teatralna Olga Łapszyna oraz utalentowany reżyser, scenarzysta, pisarz i aktor Michaił Segał.

Przewodniczący, ceniony krytyk filmowy Wiktor Matizen współpracuje z Festiwalem "Wisła" od jego pierwszej edycji. Reprezentuje Izbę Krytyków i Znawców Filmowych Rosji, jest autorem ponad półtora tysiąca artykułów poświęconych kinematografii, a także laureatem licznych nagród dziennikarskich i filmowych.

W gronie tegorocznych Jurorów znalazła się także znakomita rosyjska aktorka Olga Łapszyna, wielokrotna laureatka nagród teatralnych i filmowych. Zagrała wiele niezapomnianych ról w dziełach festiwalowych. Najwybitniejsze z nich to kreacje w filmach prezentowanych na Sputniku: "Żyć" Wasilija Sigariewa, "Klasa specjalna" Iwana I. Twierdowskiego, i "Wszyscy umrą, a ja zostanę" Walerii Gaj Germaniki. Olga Łapszyna kocha Polskę i jest naszym częstym gościem, brała aktywny udział w międzynarodowych warsztatach i festiwalach teatralno-muzycznych w Polsce.

Gremium jurorskie zasili również Michaił Segal - znany i, za sprawą Sputnika, lubiany przez polskich widzów reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz i aktor. Autor wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów, takich jak "Świat spoiwa", "Franz i Polina", "Opowieści" czy "Film o Aleksiejewie", który osobiście prezentował w Warszawie na 8. Sputniku.

W Konkursie Filmów Fabularnych 11. Festiwalu "Wisła" znalazło się w tym roku 12 wartościowych polskich produkcji z ostatnich dwóch lat:

1. Amok, reż. Kasia Adamik;
2. Jestem mordercą, reż. Maciej Pieprzyca;
3. Królewicz Olch, reż. Kuba Czekaj;
4. Najlepszy, reż. Łukasz Palkowski;
5. Dzikie róże, reż. Anna Jadowska;
6. Pewnego razu w listopadzie, reż. Andrzej Jakimowski;
7. Pokot, reż. Agnieszka Holland;
8. Pomiędzy słowami, reż. Urszula Antoniak;
9. Powidoki, reż. Andrzej Wajda;
10. Ptaki śpiewają w Kigali, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze;
11. Serce miłości, reż. Łukasz Ronduda;
12. Zgoda, reż. Maciej Sobieszczański.

Filmy konkursowe wezmą również udział w głosowaniu na Nagrodę Publiczności.

Program festiwalu dostępny na: http://www.festiwalwisla.pl/2018/program

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.05.18, autor: gaba)
Dział film
Tagi: Jury Konkursu Filmów Fabularnych 11. Wisły
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia