IX Interdyscylinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie

Już 9 września w mieście czerwonej cegły – Żyrardowie, rusza IX edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd, organizowanego przez Fundację Kultury i Sztuki artHOLDING.

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest nie tylko propagowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, ale również integrowanie środowisk akademickich z całego kraju. To miejsce zarówno dla miłośników sztuki, którzy chcą się podzielić swoją pasją i talentem z większą publicznością, ale i tych, którzy ten talent chcą podziwiać. Główną ideą wydarzenia jest otwartość na różnorodne dziedziny sztuki, zaczynając od plastyki, poprzez teatr, kończąc na muzyce.

Tegoroczna – dziewiąta już – edycja festiwalu rozpocznie się 9 września br. w postindustrialnych halach Muzeum Lniarstwa i Bielnika. Program Festiwalu przewiduje wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i młodszych odbiorców sztuki. W pierwszy weekend wydarzenia zapraszamy całe rodziny na piknik, podczas którego na dzieci czekać będzie moc atrakcji np.: pokazy cyrkowe, interaktywne warsztaty z Edytą Jungowską, warsztaty scenograficzne, architektoniczne, pokazy taneczne, koncerty, tworzenie dziecięcej alei gwiazd, konkursy z nagrodami i działająca przez dwa dni strefa gier planszowych.

Kulminacyjnym punktem Miasta Dzieci i Młodzieży będzie wręczenie nagrody Złotej ŻyRafki. Nagroda przyznawana jest dla wyjątkowego twórcy, który swoim talentem, charyzmą i energią podbił dziecięce serca. Nasi laureaci to: Jarosław Boberek /za rolę Króla Juliana/, Maciej Orłoś /za bajki o Kubie i Meli/ oraz Edward Lutczyn /za ilustracje do bajek/. W tym roku statuetka Złotej ŻyRafki powędruje w ręce Marcina Prokopa.

9 września Bogusław Chrabota /Rzeczpospolita/ przekaże klucz nowemu prezydentowi Miasta Gwiazd – Ernestowi Bryllowi. Tego dnia będzie miała miejsce również gala konkursu artNoble. Przyznawana w ramach konkursu statuetka 1-Art trafi do twórcy najlepszego dyplomu publicznych uczelni artystycznych w Polsce. Zwieńczeniem wydarzeń będzie koncert Smolik & Kev Fox. W niedzielę świętować będziemy jubileusz 40-lecia pracy artystycznej wybitnego artysty – Andrzeja Pągowskiego oraz kabaretu OT.TO. Wręczymy też ststuetkę Złotego artKciuka Jackowi Cegiełce za nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Odbędzie się również spotkanie z Czesławem Czaplińskim /fotograf/, Robertem Korzeniowskim /sportowiec/, czy Magdaleną Ogórek /polityk/. Kandydatki do konkursu Miss Zyrardowa zaprezentują zaś kolekcję ubrań studentów ze szkoły VIAMODA. Na zakończenie dnia wystąpi BOVSKA.

W dniach 11-13 września działać będzie tzw. Miasto Filmu podczas którego prezentowac będziemy szereg polskich projekcji ze Studia Munka i Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Drugi weekend wydarzenia to debaty samorządowe oraz tzw. Miasto Piękna i artMody. Wręczymy nagrodę artMecenatu, Złotą ŻyRybkę, artRonina, artSkrypt, wybierzemy Miss Żyrardowa oraz zaprezentujemy kolekcje Łukasza Verry i Anny Cichosz, a wieńczącym elementem dnia będzie koncert Pawła Domagały.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.08.17, autor: blackrose)
Tagi: IX Interdyscylinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd, Żyrardów
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia