"American Dream": V edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

Zapraszamy szkoły gimnazjalne, szkoły średnie, domy i centra kultury z terenu Województwa Mazowieckiego oraz organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Mazowsza do wzięcia udziału w V. edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – „AMERICAN DREAM”.

Festiwal, jak co roku odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Andrzeja Seweryna. Do współpracy zaprosiliśmy Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Urząd Miasta St. Warszawy, Ambasadę Stanów Zjednoczonych i nowopowstałe American Center Warsaw.

Zgodnie ze zaktualizowanym regulaminem Festiwalu, głównym zadaniem uczestników Festiwalu będzie przygotowanie i zaprezentowanie przez młodzież przedstawienia teatralnego opartego lub zainspirowanego dziełami wybitnych amerykańskich klasyków takich jak: „Nasze miasto” Thortona Wildera, „Szklana menażeria” Tennessee’ego Williamsa, „Czarownice
z Salem” Arthur Millera, opowiadanie „Zoo” Edwarda Albee, „Bóg” Woody’ego Allena.

Warunkiem uczestnictwa jest zadeklarowanie wzięcia udziału do 29 lipca 2017 r. na „Karcie zgłoszenia”, a do 7 października br. przesłanie na nośniku elektronicznym nagrania zadeklarowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

Główną nagrodą dla laureata/laureatów Festiwalu będą warsztaty teatralne zorganizowane w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz możliwość wystawienia nagrodzonej sztuki na deskach tego Teatru. Przewidziane są również inne nagrody rzeczowe ufundowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych i American Center Warsaw.

więcej:
www.mazovia.pl/konkursy


Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Grzywacz, Główny Specjalista Wydziału Kultury w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego tel. (22) 597 95 26; e.mail: anna.grzywacz@mazovia.pl
Magdalena Mróz Specjalista ds. programowo-literackich i produkcji teatralnej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel. 512 356 943, e-mail: magdalena.mroz@teatrpolski.waw.pl .

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.03.17, autor: blackrose)
Tagi: American Dream, V edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Dani de la Orden
5
Joseph Kosinski
6
David Marqués
7
Michael Dweck, Gregory Kershaw
8
Blandine Lenoir
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Rachel Hawkins
2
Thomas Orchowski
3
Juan Gómez-Jurado
4
Anya Niewierra
5
Marcin Mortka
6
Eric-Emmanuel Schmitt
7
Gillian McAllister
8
Sofía Segovia
9
Piotr Chomczyński
10
Isabel Allende
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia