Promocja książki "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949" Tomasza Mościckiego w Lalce

Teatr Lalka, Księgarnia&Kawiarnia Tarabuk i Fundacja Historia i Kultura zapraszają na spotkanie z Tomaszem Mościckim, autorem książki "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949", które odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w kawiarni Tarabuk w Teatrze Lalka.

"Warszawskie sezony teatralne 1945-1949" Tomasza Mościckiego są drugą już pionierską próbą pokazania życia teatralnego stolicy tuż po wojnie, po przychylnie przyjętej kronice Teatry Warszawy 1944-1945.

Autor kontynuuje opowieść o warszawskich scenach, pokazując, jak szybko odbudowywało się życie artystyczne stolicy. To fascynująca wyprawa w historię pierwszych powojennych lat Polski, widziana właśnie przez teatr. Autor prowadzi czytelnika szlakiem istniejących wówczas, dziś w dużej części zapomnianych, teatralnych miejsc, przypomina historię teatrów istniejących do dziś, ale i tych, które zniknęły, ustępując miejsca odbudowującej się Warszawie.

Książka przynosi obraz życia teatralnego całkowicie odmienny od utartych przekonań o jego ubóstwie w pierwszych latach po wojnie. Jest to życie niesłychanie bogate i szybko zmieniające swój kształt. Książka opowiada także o codziennym życiu warszawskiego teatru, zwyczajach, warunkach życia i pracy aktora, zarobkach, a także o  sprawach wstydliwie ukrywanych przed publicznością, a bulwersujących wówczas artystyczne środowisko.

W spotkaniu wezmą udział profesor Barbara Osterloff, dr Janusz Majcherek i aktor Wojciech Pałęcki.

TOMASZ MOŚCICKI - Krytyk teatralny, dziennikarz. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Autor książek: "Teatry Warszawy 1939", "Teatr Qui Pro Quo. Kochana stara buda", "Teatry Warszawy 1944-45", "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949".

Publikację dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i  Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.03.17, autor: blackrose)
Tagi: Promocja książki, Tomasz Mościcki, Lalka, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Burhan Qurbani
7
Samuel Van Grinsven
8
Michael Chaves
9
Ron Howard
10
Darren Aronofsky
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia