Sztuka przetrwania: Kino letnie Kopernika

Już 1 lipca rusza "Sztuka przetrwania" – kino letnie Kopernika!

Jak współczesny człowiek radzi sobie z przeciwnościami? Czy nadąża z adaptacją? Jakie przyjmuje strategie przetrwania? W tym roku zapraszamy filmy, związane ze sztuką przetrwania. Prześledzimy zmagania gatunku homo sapiens z problemami, których pokonywanie jest istotnym elementem przeżycia i ewolucyjnego rozwoju gatunku. Przyjrzymy się wybranym problemom współczesności - funkcjonowaniu jednostki w społeczeństwie, życiu w dużym mieście, zachowaniu jednostek i społeczności w obliczu kataklizmów, a także kulturowej i biologicznej różnorodności jako warunkowi przetrwania cywilizacji.

Kino letnie Kopernika to piątkowe spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. Projekcje filmowe rozpoczynają się od krótkich rozmów z ekspertami, którzy opowiadają o swoich pasjach i dzielą się wiedzą. Prezentowane filmy to ambitne, autorskie kino zadające pytania, wobec których nie można być obojętnym.

W programie:
1 lipca: Jaskinia zapomnianych snów (reż. Werner Herzog, 2010)
Jakie okoliczności przyrody i cechy gatunku pozwoliły przetrwać homo sapiens oraz zdominować cały świat i zapoczątkować cywilizację?

8 lipca: Starbuck (reż. Ken Scott, 2011)
Przemiany kulturowe, rozwój medycyny i nowych technologii wpływają na naszą seksualność i strategie reprodukcyjne. Jakie są konsekwencje tych zmian?

15 lipca: Burrowing (reż. Henrik Hellström/Fredrik Wenzel, 2009)
Jak i gdzie szukamy przynależności, oparcia do budowania tożsamości? Jak się odnaleźć i przetrwać we współczesnym społeczeństwie?

22 lipca: Sąsiedzkie dźwięki (reż. Kleber Mendonça Filho, 2012)
Gwałtowny rozwój miejskich aglomeracji nie pozostaje bez wpływu na reakcje psychofizyczne i zachowania społeczne ludzi. Jak przetrwać w wielkim mieście?

29 lipca: Turysta (reż. Ruben Östlund, 2014)
Mężczyzna – bohater, obrońca, niezłomny w sytuacji zagrożenia życia swojego i innych. Gdzie sięgają korzenie tego wizerunku?

5 sierpnia: Bestie z południowych krain (reż. Benh Zeitlin, 2012)
Jak przetrwać pod naporem sił natury i zapobiegać społecznym katastrofom?

19 sierpnia: Taka piękna katastrofa (reż. Todd Berger, 2012)
Gdy przychodzi katastrofa, musimy umieć pomóc sobie i innym. Tymczasem czekamy na wsparcie z zewnątrz. Jak przygotować się na niespodziewane zdarzenie?

26 sierpnia: Badjao. Duchy z morza (Eliza Kubarska, 2014)
Czy kulturowa i biologiczna różnorodność jest warunkiem przetrwania gatunku ludzkiego? Co się dzieje, gdy ginie kultura i język?

Piątki, 1 lipca - 26 sierpnia, godz. 21.00.
Scena letnia Kopernika, na tyłach centrum. W przypadku złej pogody impreza przenoszona jest do budynku.

Wstęp wolny!

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.06.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Sztuka przetrwania, kino letnie Kopernika, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia